Anasayfa » Genel » Gisele Bündchen

Gisele Bündchen

Gisele Bündchen Biyografisi

Gisele Caroline Nonnenmacher Bündchen, 1980 doğumlu Brezilyalı topmodel. Bündchen ’ı öbür modellerden ayıran özellik, dünyanın en ünlü ve en çok kazanan modeli olması. Şu anda 20 ’den fazla dünyaca ünlü markanın reklamlarında brey gösteriyor. Ayrıca 150 milyon dolarlık net kazancıyla, düyanın en çok kazanan süpermodeli olarak Guinness Rekorlar Kitabı ’nda yer alıyor.
Gisele Bündchen, 20 Haziran 1980 ’de Rio Grande do Sul, Brezilya ’da dünyaya geldi. Ailesi Valdir ve Vania Bündchen, Alman soyundan geliyordu. Babası üniversitede hocaydı ve aynı zamanda da bir yazardı. 5 kız kardeşi var; Raquel, Graziela, Gabriela, Rafaela ve ikiz kız arkdeşi Patricia.

Gisele evvelleri profesyonel bir voleybolcu olmak istiyordu. Mektep senelerinde o kadar cılızdı ki, dostları ona “Safinaz” ismini takmışlardı. 13 yaşındayken annesinin ısrarı üzerine kızkardeşleri Patricia ve Gabriela ile modellik kursuna kaydoldu. Ancak kariyerindeki en ehemmiyetli adım 14 yaşındayken Mc Donalds ’da Big Mac yerken bir model casussı çalışanı tarafından keşfedilmesi oldu.

Devam ettiği modellik kursundaki hocayı Gisele ’i Seçkine Casussı ’nın Brezilya temsilciliğine göstermek için Sao Paulo ’ya götürdü. Model, casuss tarafından o seneki Seçkine Model Look hoşluk yarışmasına seçildi. Bu müsabakada ikinci oldu ve İbiza ’da yapılan Dünya Hoşluk Yarışması ’nda da 4. sırayı aldı. 1996 ’da Bündchen, Moda Haftası ’nda yer almak ve faal olarak modellik yaşamına başlamak için New York ’a taşındı.

Bündchen, 1999 ’da VH1 ve Vogue ’un tertip ettiği Senenin Modeli yarışmasını kazandı ve 2000 senesinde bu müsabakanın sunuculuğunu üstlendi. Vogue, Gisele ’i “milenyumun modeli” olarak tanıtıyordu. 2000 ’de, Rolling Stone dergisinin kapağında yer alan 4. model olmayı başardı ve mecmuada Gisele için “dünyanın en hoş kızı” deniliyordu.

Bündchen, bugüne kadar dünyanın en gözde markalarının suratı oldu. Bunlardan bazıları Christian Dior, Dolce&Gabbana, Versace, Çepere, Louis Vuitton idi. Bir Brezilya giyim markası olan C&A, Bündchen ’la çalışmaya başladıktan sonra satışlarını %30 çoğaldırdı. 2006 ’da ise Apple ’la yeni bir milyon dolarlık sözleşme imza attı.

Bündchen, Amerika ’ya taşındığı senelerde model Scott Barnhill ile birlikte oldu. Daha sonra ismi Vikram Chatwal ve Josh Hartnett ile anıldı. En çok konuşulan ilişkisi ise oyuncu Leonardo DiCaprio ile yaşadığı ilişki oldu. 2000 senesinde tanışan çift, 3 sene süren beraberliklerinin ardından 2005 senesinde dağıldı. Model daha sonra sörfçü Kelly Slater ile kısa süren bir birliktelik yaşadı. Daha sonra Chris Evansla birlite oldu. Şu sıralar ismi Tom Brady ile anılıyor.

Bündchen, 2001 ’de Grendene isimli ayakkabı firmasıyla uyuşarak kendi ismini taşıyan bir sandalet koleksiyonu piyasaya sürdü. Sandaletler, bugüne kadar 100 milyondan fazla sattı. Ayrıca Brezilya ’da Palladum Executive isimli bir otelin de sahibi. 2004 senesinde “Taxi” isimli filmde rol aldı. Ayrıca 2006 üretimi “The Devil Wears Prada” filminde de minik bir rolü var. Modelin son senelerde en çok göze çarptığı yer ise Victoria ’s Secret defileleri oldu. Her sene Aralık ayında tertip edilen bu defileler dünyanın birçok ülkesinde canlı olarak yayınlanıyor ve sene boyunca merakla bilave ediliyor. Heidi Klum, Tyra Banks, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio gibi dünyaca ünlü topmodellerin de bulunduğu bu defilelerde Gisele Bündchen baş model olarak öne çıkıyor. Çalışmadığı zamanlarda ailesiyle süre geçirmekten zevk alıyor. PETA, Bündchen ’ı, kürk üreticisi işletmelerle çalıştığı için ciddi biçimde protesto ediyor. 1.80 metre boyunda. Bir köpeği var. Manhattan ’da bir çatı katı, Los Angeles ’ta bir malikanesi, Woodstock ’ta ise bir çiftlik konutu var.

İçeriği Oyla

Yorum yapın