Anasayfa » Genel » Green Card Aileyi Kapsar Mı? (Doğru Bilgi)

Green Card Aileyi Kapsar Mı? (Doğru Bilgi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Green Card aileyi içerir mı? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Green Card aileyi içerir mı? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda Green Card aile bireyleri, Green Card aile birleşimi hakkında da değişik bilgiler verdik.

Green Card çekilişinin açılışı ile birlikte büyük bir izdiham başlayarak Türkiye ’deki yurttaşlar, Green Card vizesine müracaat yapmakta. Fakat müracaat yaparken uslarında büyük endişeler, suallerde yer almıyor değil diyebiliriz. Green Card müracaatında aile bireyleri ne olacak? Diye düşünüyorsanız altta sizlere mevzu hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirme sağladık.

green card aile birleşimi

Green Card Aileyi İçerir Mı?

Green Card aileyi kısmı bir şekilde içermektedir. Green Card ’a anne, baba ve çocuk müracaat yaptığında şayet müracaat neticesinde anne / baba Green Card ’a hak kazanmışsa 21 yaşından daha ufak olan aile üyelerini yanlarında götürebilirler. Şayet ki anne / baba hak kazanmışsa ve aile üyelerinden 21 yaşından daha büyük bir kişiye sahipse o kişiyi Amerika ’ya götüremezler. Aynı şekilde 21 yaşından daha ufak olan bir birey Green Card ’a hak kazanmışsa anne / babasını Green Card ile Amerika ’ya götüremez. Madde halinde sizlere daha sarih bir şekilde bu vaziyeti altta kavrattık.

Anne / baba Green Card kazandı ve 21 yaş altı çocuğa sahipler o halde anne / baba ile çocuk Amerika ’ya gidebilir.Anne / baba Green Card kazandı fakat 21 yaş üzeri çocuğa sahipler o halde anne / baba çocuğunu Amerika ’ya götüremez.21 yaş altı çocuk Green Card kazandı fakat anne / babasını Green Card ile Amerika ’ya götüremez.

Bu bağlamda yeşil kart için her birey kendi kader etkenini ortaya çıkartmaktadır. Yani aile bireyleri daha sonrasında gidebilirler fakat bunun için ek prosedürler, dilekçeler gereklidir.

Green Card Aile Bireyleri

Green Card ’ın aile bireyleri veya aile birleşimi hakkındaki prosedürlerini sizlere altta hisseleştik. Prosedür yerine göre Amerika Birleşik Devletleri yurttaşı olanı veya yeşil karta sahip olanı etkileyebilir. Green Card hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için konsolosluktan takviye arz edebilirsiniz.

Sponsor Amerika Birleşik Devletleri yurttaşı akrabası, yabancı tebaalı akraba ismine ve her uygun akraba için ayrı ayrı Form I-130 ’u dosyalamalıdır.Yabancı tebaalı akraba Amerika Birleşik Devletleri ’nde ise, statünün daimi ikamet olarak ayarlanmasını arz etmek muhtemel olabilir Form I-485; Amerika Birleşik Devletleri dışındaysa, dava bir muhacir vizesi için konsolosluk işlemleri yoluyla ilerleyecektir.Nitelikli ilişki belgelenmelidir. Biyolojik ilişkiler genellikle doğum kayıtları ve ailevi ilişkinin ilgili delili yoluyla kanıtlanır.Eşler, legal bir evliliğin varlığını ve ayrıca evliliğin iyi niyetli olduğunu ispatlamalıdır öncelikle göçmenlik dayanağı elde etme emeliyle yapılmamıştır.İki seneden az evli ise, yabancı tebaalı eş, iki senelik bir zaman için geçerli olan koşullu daimi ikamet hakkına sahip olacaktır. Şartların ortadan kaldırılması, daha sonra tekerrür reel evliliği belgeleyen bir dosyalamayı gerektirir.Bir akraba için müracaatta bulunmak, genellikle, akrabanın kamu davası haline gelmeyeceğini belirten bir destek beyanı gerektirir.Hemen hemen tüm evlilik davaları ve bazı ebeveyn/çocuk davaları, Amerika Birleşik Devletleri ’de dosyalanmışsa bir görüşme gerektirecektir.

Green Card Resmi Sürükleyen Yerler isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın