Anasayfa » Genel » Grip Aşısı Aile Hekimi Yazabilir Mi? (Net Cevap)

Grip Aşısı Aile Hekimi Yazabilir Mi? (Net Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir biçimde grip aşısı aile doktoru yazabilir mi? Sualini almaktaydık. Bu içeriğimizle beraber bedelli ziyaretçilerimize grip aşısı aile doktoru yazabilir mi? Sualinin Doğru yanıtını verdik. Aynı zamanda grip aşısı nedir, grip aşısı ne işe bereket, grip aşısı fiyatı, grip aşısı fiyatlı mi? Başlıklarında da değişik bilgiler verdik.

İnaktif aşı grubunda yer alan grip aşısı her sene kış aylarında virüsleri yenebilmek için her yurttaşın uygulamasının önerildiği bir aşı cinsidir. Ülkemizde uygulanmaktadır ve inaktif bir aşı cinsi olmasıyla beraber ölü bir aşı cinsi olarak öğrenilir. Tehlike grubunda olan bireyler başka bir deyişle özellikle yaşlı bireyler, çocuklar ve kronik hastalığı bulunan şahısların yaptırılmasının önerildiği grip aşısı aile doktoru yazabilir mi? Merak ediyorsanız bu içeriğimiz sizlere Doğru yanıtı verecektir.

Grip Aşısını Aile Doktoru Yazabilir Mi?

Grip Aşısı Aile Doktoru Yazabilir Mi?

Grip aşısı dahil tüm aşılar için hekim sınırlaması olmaksızın her bir hekim aşı reçetesi tertip edebilir. Aile doktoruz veya aile doktorunuz olmayan öteki hekimlerin her birisi grip aşısını size yazabilir.

Kayıtlı olduğunuz aile doktoruna giderek grip aşısı olmak istediğinizi söyleyebilir ve bu aşıyı size yazmaları için aşı reçetesi arz edebilirsiniz. Aile doktorunuz dışında değişik bir şehirdeyseniz veya ikametgah bölgeniz değişik bir yerdeyse yeniden hekim sınırlaması olmaksızın her bir hekim size grip aşısını yazabilir.

Grip aşısı gibi aşıların her birisi Reçetem Bilgi Sistemi üzerinden hastaya verilir. E – reçete olarak tertip edilen aşı reçetesi için manuel olarak yazılan başka bir deyişle elle yazılan reçeteler kabul edilmeyecektir.

Grip Aşısı Fiyatlı Mi?

Grip aşısı her sene kış aylarında uygulanan ve aile doktorunuzdan aşı reçetesi olarak arz edebileceğiniz bir aşı cinsidir. Grip aşısını aile doktorunuzdan arz ettikten sonra eczaneye gidebilir ve fiyatlı bir biçimde satın alabilirsiniz.

Grip aşısı SGK ’nın ödeme listesinde yer almadığı için fiyatlı bir biçimde yaptırılan aşıdır. İsteyen herkes fiyatlı bir biçimde grip aşısını satın alabilir ve aile doktorunuzdan aşının uygulanmasını arz edebilirsiniz.

Grip Aşısı Fiyatı Ne Kadar?

2023 seneyi itibariyle grip aşısı fiyatı 243 TL olarak satın alınabilir vaziyettedir. Grip aşısını eczanelerden satın alabildiğiniz gibi aşıyı alabilmek için aile doktorunuz dahil tüm hekimlerden e – reçete olarak aşı reçetesi almanız gerekir. Grip aşısını eczaneden ödemesini yaparak satın aldıktan sonra hekiminize müracaat eterek bedeninize enjekte edebilirsiniz.

Grip Aşısı Kimlere Fiyatsız Yapılıyor?

Sağlık Bakanlığı ’nın tanımlamış olduğu tehlikeli gruplar grip aşısını hiçbir fiyat ödemeden fiyatsız bir biçimde yaptırabilme ihtimaline sahiptir. Şayet tehlikeli grup içerisinde olup olmadığınızı hakimiyet etmek istiyorsanız e – nabız uygulamasını kullanarak tehlike durumunuzu bilebilirsiniz.  Tehlikeli grup haricinde 65 yaş üzeri yurttaşlarında grip aşısını fiyatsız bir biçimde yaptırabilme ihtimali vardır.

Grip aşısını fiyatsız bir biçimde temin etmek için ilk evvel aile doktorunuza gitmeli ve aşı reçetesi arz etmelisiniz. Eczaneden alacağınız grip aşısını daha sonrasında aile doktorunuza getirerek bedeninize vurulmasını istemelisiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın