Anasayfa » Genel » Hacı Ali Konuk

Hacı Ali Konuk

Hacı Ali Konuk Biyografisi

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1 ’de yayınlanmakta olan Seksenler dizisinde Bekçi Bekir kişiliği ile tanındı.

Hacı Ali Konuk, 1 Mayıs 1969 tarihinde Erzurum ’da doğmuştur. Daha sonra ailesiyle birlikte Aydın ’a yerleşti. İmam bir babanın oğludur. Liseyi İzmit ’te okudu. Üniversite ’de dişçilik okudu, bitiremedi. İlahiyat okudu, orayı da bütün bitiremedi. İzmit ’te okurken tiyatro aktivitelerine katılmaya başladı. Stand-up yaptı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Tiyatro eğitimi aldı. Daha sonra Levent Kırca ’nın açtığı bir müsabakaya katıldı ve kazanan 12 şahıs arasında yerini aldı.

Hacı Ali Konuk, Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. Dizi ve sinema oyunculuğunun yanı gizeme tiyatro oyunculuğu da yapmaktadır.

1995 yılında ilk olarak “Çiçek Taksi” dizisinde Erol Günaydın, Ümit Yesin, Bekir Aksoy, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Volkan Beğenircan, Civan Canova, Selim Erdoğan, Tuna Arman, Gül Gölge, Evin Esen, Yonca Cevher, Kayhan Yıldızoğlu, Asuman Arsan, Dursun Ali Sarıoğlu, Necati Bilgiç, Gafur Uzuner, Tamer Yiğit, Mahmut Cevher, Nilgün Belgün ile birlikte oynayarak oyunculuğa başladı.

2015 yılında senaryosunu yazıp yapımcılığını Birol Güven ’n yaptığı ve yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat ’ın yaptığı “Merdiven Baba” isimli sinema filminde başrolde olarak Hacı Ali Konuk, Esra Dermancıoğlu, Emin Gümüşkaya, Aşkın Şenol, Özlem Balcı ile beraber oynadı.

2012 – 2017 seneleri arasında yönetmenliğini, Birol Güven ve Müfit Can Saçıntı ’nın yaptığı “Seksenler” dizisinde Bekçi Bekir kişiliğini canlandırmaya başladı. Dizide Rasim Öztekin, Şoray Uzun, İlker Ayrık, Berat Yenilmez, Begüm Öner, Suzan Kardeş, Özlem Türkad, Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga, Vural Çelik, Ceyhun Fersoy, Necmi Yapıcı, Onur Dilber, Hacı Ali Konuk ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Merdiven Baba Fazlı Sinema Filmi
2012 – 2017 – Seksenler Bekçi Bekir TV Dizisi
2012 – Ben Bilmem Eşim Bilir Kendisi Tv Programı
2013 – Çocuklar Dinlemesin 4. Sezon TV Dizisi
2006 – Bilinmeyene Gidenler Cevher TV Dizisi
2006 – Cemile TV Dizisi
2006 – Arka Caddeler 1. Sezon Gül Haco TV Dizisi
2005 – Parola TV Dizisi
2005 – Beşinci Boyut TV Dizisi
2003 – Parmak İzi TV Dizisi
2003 – Kurşun Yarası TV Dizisi
2003 – Kampüsistan TV Dizisi
2003 – Hayat Balakası Bvefat Oyuncusu54.Bvefat TV Dizisi
2002 – Şeytan Bunun Neresinde Komutan Sinema Filmi
2002 – Gizemler Dünyası / Gizem Kapısı TV Dizisi
2001 – Tatlı Hayat TV Dizisi
1995 – Çiçek Taksi TV Dizisi

İçeriği Oyla

Yorum yapın