Anasayfa » Genel » Hakan Altun

Hakan Altun

Hakan Altun Biyografisi

Hakan Altun, 1972 yılında istanbul ’da doğmuştur. Aslen Siirt ’lidir. Seda adında kız kardeşi vardır. Annesi Meral Altun ve daha önceki Futbolcu Arap Hasan lakaplı Hasan Altun ’un oğludur. ilk mektebi bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuarına girdi. Orta lise ve yüksek öğrenimini de aynı mektepte bitirdi. İTÜ Sosyal bilimler dalında Master yaptı.
1994’de Edirne Türk Devlet ldı. 1997’de bu görevinden istifa etti. İstanbul eğlence hayatının en popüler eğlence merkezlerinde sahne aldı.

1998 de askere gitti, askerliğini Ankara‘da yaptı. Ve askerde ilk albüm hazırlıklarına başlayan Hakan Altun 1999 ’da ilk solo albümü “HakanHani Bilave edecektin ile harikulade bir çıkış tuttu.

Ardından ikinci albümü “Ağlamak Yok Vicdanım” üçüncü albümü “Nefesimsin” dördüncü albümü “Yaralı Bir Akın Hikayesi” beşinci albümü “Hediye” ve altıncı albümü “Darıldım Aşklara” ile müzik dünyasındaki ilerleyişine emin adımlarla devam etti.

Gerek yorumculuğu gerekse bestecilik kimliği ile sevilen Hakan Altun; Cengiz Kurtoğlu, Bülent Serttaş, Hande Yener, Seda Üren, Muazzez Ersoy, Elif Karlı, Gülben Ergen, Petek Dinçöz, Hilal Özdemir, Soner Arıca, Ercan Saatçi, Emirkan, Alişan, Deniz Erdoğan, Kibariye, Murat Kurşun, Sinan Güçbey, Berdan Mardini, Ebru Gündeş, Ufuk Yıldırım gibi bir çok sanatçının albümlerine kendi bestelerini verdi.

Hakan Altun ud, cümbüş, gitar ve klavye çalmaktadır.

Hakan Altun, Seray Hoşlanır ve sonra da Ebru Gündeş ile aşk yaşadı.

2008 yılında beyninde oluşan ur için beyin operasyonu oldu.

Albümleri :
1999 – Hakan
2000 – Ağlamak Yok Vicdanım
2002 – Nefesimsin
2003 – Yaralı Bir Aşkın Hikayesi
2005 – Hediye
2006 – Darıldım Aşklara
2007 – Aşk,Ayrılık ve Adam
2008 – Usun Bende Kalmasın
2010 – Seçimimdir
2012 – Senden Sonrası
Hakan Altun yer alan ufaladığı sevgilisi Ebru Gündeş için yazdığı “Bu Kalp Senin İçin Atacak” isimli bir şarkıyı da okudu. Akrostiş tekniğiyle yazılan bu şarkının dizelerinin ilk harfleri, ünlü sanatçı “Ebru Gündeş” adını oluşturuyor.

İşte o romantik şarkı:

BU KALP SENİN İÇİN ATACAK
En güç anımda tanıdım seni
Bütün dünyam değişti
Razıyım senle ölmeye
Unutma bunu sevdiğim
Güneş olup
Üstüme doğdun
Nedenim var
Dünyada
Ellerin, gözlerin, sözlerin
Şiir tadında

İçeriği Oyla

Yorum yapın