Anasayfa » Genel » Hakan Aygün

Hakan Aygün

Hakan Aygün Biyografisi

Hakan Aygün, 29 Ekim 1962 tarihinde Giresun ’da doğmuştur.
1986 yılınkara Bürosunda gazeteciliğe başladı. Eğitimden, sıhhate ve meclis muhabirliğine kadar pek çok alanda vazife yaptı. 1991 senesinde Cumhuriyet Gazetesi ’nden dağıldı. O yarıyılda liberal çizgiyi benimseyen Güncel Mecmuası ’nin Ankara Temsilciğini üstlendi. Özel TV ’lerin kurulmasıyla Türkiye ’nin ilk özel televizyoncuları arasına katıldı.

Hakan Aygün, Show TV Ankara Temsilciliği, Milliyet Gazetesi Haber Müdürlüğü İstanbul, vazifelerinde bulunduktan sonra Star TV ’de yaptığı, 1996-1998 seneleri arasında hazırlayıp sunduğu Gece Hattı programıyla reyting rekorları kırarak, Türkiye ’nin ünlü ekran suratları arasına girdi. Star Tv ’den dağıldıktan sonra 1 seneye yakın müddet ATV ’de Kahvaltı Haberleri kuşağını hazırlayıp sundu. Ardından yarıyılın popüler kanallarından Kanal 6′nın ana haber anchormanliğini üstlendi.

Daha sonra çalıştığı Flash TV gibi kanalların ana haber bültenlerini idareyip sundu. Merhum gazeteci Ufuk Güldemir ’le beraber Habertürk Televizyonu ’nu kurdu. Türkiye ’nin ilkaberturk.com” projesinin de ad ve fikir babasıdır.

Ortağı Ufuk Güldemir ’in vefatından sonra Habertürk grubundaki paylarını Güldemir ’in servetçileriyle birlikte Ciner grubuna sattı. Ardından Takvim Gazetesi ’nde köşe yazarlığına başladı. Sonra da “Habertürk”, “Yarın”, “Evet” ve “Bugün” Gazetelerinde sürdürdü.

Hakan Aygün 2011 senesinde radikal bir karar alarak konvansiyonel medyada artık ekrana çıkmama ve köşe yazmama kararı aldı.

“Genel Yayın Rejisörlüğünü üstlendim” dediği Millet TV ’yi tek kuruş para almadan gönüllü olarak idarıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın