Anasayfa » Genel » Hakan Bayrakçı

Hakan Bayrakçı

Hakan Bayrakçı Biyografisi

SONAR araştırma firmasının başkanıdır.

Hakan Bayrakçı, 1960 senesinde istanbul ’da Mesut ve Seniha Bayrakçı çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Baba tarafı Erzurum, anne tarafı İstanbulludur. Sırmahan Başbuğoğlu ve Mehmet Bayrakçı isimlerinde kardeşleri vardır. Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde orta ve lise öğrenimini gördü. İstanbul Üniversitesi Tarih Bvefatından mezun oldu.

1982 – 1984 seneleri arasında, ”Çadırlar”, ”Ortaızı Fırtına” adlı kitapları yazdı.

1988 senesinde SONAR araştırma şirketini kurdu. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi ehemmiyetli liderlerin profesyonel olarak danışmanlığını yaptı. Bundan başka, 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakana ’a da profesyonel olarak benzer danışmanlık hizmeti verdi.

TRT1 ’de, 2003 ve 2006 seneleri arasında tarih programı sunan Hakan Bayrakçı, muhtelif televizyon programlarında misafir yorumcu olarak da katıldı.

Hakan Bayrakçı, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Profesyonel iş yaşamından kalan boş müddetlerinde hobi olarak, çok sesli müzik besteleri ve fotoğraf yapmaktadır. Hobileri arasında, sanat tarihi, futbol, piyano çalmak, basmakalıp türk ve batı müziği dinlemek, felsefe ve sosyoloji bulunmaktadır.

Hakan Bayrakçı ’nın Mesut Bleda Bayrakçı adında bir oğlu vardır.

İstanbul ’da yaşayan Hakan Bayrakçı muhtelif dernek ve vakıflarda da idareyicilik yapmaktadır.

Kitapları :
Çadırlar
Ortaçağ ve Türkler
Kırmızı Fırtına
2013 – Bozkırın Oğlu Cengiz Han

İçeriği Oyla

Yorum yapın