Anasayfa » Genel » Hakan Bulut

Hakan Bulut

Hakan Bulut Biyografisi

Butik Ali, “Bana her şeyi de ama …” lafıyla namlıdır.

Hakan Bulut, 9 Ocak 1982 tarihinde istanbul ’da doğmuştur. 2001 senesinde tiyatroculuğa Kadıköy Ulus Eğitim Merkezi ’nde başladı. Maltepe Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bvefatından mezun oldu.

Tiyatrocu Tuncay Özinel ’in yanında asistanı olarak vazife yaptı, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ’nda oyunculuk yaptı.

2009 senesinde imalci, senaryocu ve rejisör koltuğunda Levent Semerci ’nin olduğu “Soluk: Vatan Sağolsun” isimli Mete Horozoğlu ’nun başrolde olduğu filminde İlker Kızmaz ile birlikte rol aldı.

2012 senesinde başlayan Birol Güven ’in dizisi “Seksenler” dizisinde Butik Ali şahsiyeti ile rol alırken Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy, Suzan Kardeş, Necmi Yapıcı, Berat Yenilmez, Begüm Öner, Atilla Arcan ile birlikte rol aldı.

2014 senesinde Senaryocuyu ve üretimcisi Birol Güven ve rejisörü Müfit Can Saçıntı olan “mandira-feylesofu” isimli filmde Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Gülnihal Demir, Kemal Kuruçay, Ahu Sungur, Begüm Öner ile beraber rol aldı.

2015 senesinde rejisörlüğünü İlker Ayrık ’ın yaptığı “Yapışkan Kardeşler” sinema filminde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış ve İvana Sert ile beraber oynadı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2011 – Az Sonraaa – Ali Poyrazoğlu
2012 – Beni Yine Beğen – Alphonso Paso – Ali Poyrazoğlu
2013 – Büyülü Armağanlar – Çocuk Oyunu – İstanbul Devlet Tiyatrosu Cevahir Sahneleri

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Yapışkan Kardeşler Halim Sinema Filmi
2014 – Mandıra Feylesofu Halil Ibrahim Sinema Filmi
2012 – 2014 – Seksenler Butik Ali TV Dizisi
2009 – Soluk: Vatan Sağolsun Hakan Sinema Filmi

Kamera Ekibi 1
2014 – Dostum Hoşgeldin KameramanTv Programı

İçeriği Oyla

Yorum yapın