Anasayfa » İlaç Rehberi » Hepsera

Hepsera

Hernovir nedir ne için kullanılır, Hernovir nasıl kullanılır, Hernovir’in saklanması, Hernovir’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Hernovir’in olası yan etkiler nelerdir.

Krem

Asiklovir

Ambalaj:

 50 mg/gx10 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Bağışıklık sorunu olan veya olmayan kişilerde ilk ve tekrarlayan Herpes Genitalisenfeksiyonların tedavive profilaksisi; bağışıklık sorunu olan kişilerde Herpes simplex(mukokutanöz) enfeksiyonların tedavi ve profilaksisi; bağışıklık sorunu olan ya da enfeksiyon ve komplikasyonları açısından risk altında bulunan çocukların Varicella zoster enfeksiyonu tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Asiklovirekarşı aşırı duyarlı olduğu bilinenlerde kontrendikedir.

Uyarılar:

 Gebelikte ancak elde edilecek yararların bilinmeyenolası risklerden daha fazla olduğuna inanılan durumlarda kullanılmalıdır.Anne sütüne düşük konsantrasyonlarda geçtiğinden emziren annelere uygulanırken dikkatli olunmalıdır.

Yan Etkileri:

 Deri döküntüleri,bulantı, kusma, ishal, karın ağrısı, baş dönmesi, konfüzyon, halüsinasyonlar,somnolans, baş ağrısı ve halsizlik görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Probenesid,sistemik olarak uygulanan asiklovirin ortalama yarılanma süresini artırır.

Doz Önerisi:

 Hernovir Krem: Her 3 saatte bir, günde 6 kez (gece dozu atlanarak)7 gün boyunca uygulanmalıdır. Tedaviye, bulgu ve semptomların ortaya çıkışından sonra mümkün olduğu kadar erken başlanmalıdır.

Hirudoid Forte Jel: 3-5 cm jel hastalıklı cilt bölgesine parmakla hafifçe yayılarak sürülür ve günde birkaç kere tekrarlanır. Göze,açık yaralara ve mukozalara (ağız) değdirme-melidir. İyontoforezde katod altına uygulanarak kullanılabilir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın