Anasayfa » Genel » Herkes Apple’dan bekliyordu ama Sony gerekeni yaptı! Sony’den Apple geride bırakan hamle!

Herkes Apple’dan bekliyordu ama Sony gerekeni yaptı! Sony’den Apple geride bırakan hamle!

Teknoloji dünyasının yakından takip ettiği CES 2023 kapsamında bu sene bir hayli ehemmiyetli vaka yaşandı. Sony tarafından CES 2023 ’te tanıtımı yapılan yeni elektrikli arabanın 2026 senesinde yollardaki yerini alması bekleniyor. Honda ile birlikte geliştirilen arabanın tasarımı ve özellikleri ise dikkat topluyor.

Sektörde uzun süredir Apple imzasını taşıyan bir arabanın piyasaya çıkması beklenirken Sony ’den gelen yeni saldırı herkesi donakalttı. Apple Car hakkında bir hayli iddia gündeme kazançken şirketin projede ne safhada olduğu sorusu ise merak ediliyor. Sony ’in elektrikli araba piyasalarına sert girişi ise herkesin dikkatini çekti.

SONY VE HONDA ’DAN YENİ ELEKTRİKLİ ARABA!

Dünyanın önde gelen Japon teknoloji devlerinden olan Sony, geçtiğimiz günlerde hakikatleştirilen CES 2023 kapsamında yeni bir elektrikli arabayı tanıttı. Teknoloji dünyası Apple ’dan bu hücumu beklerken Sony ’den gelmesi ise dikkat çekti.

Honda ile ortaklaşa geliştirilen Afeela isimli elektrikli arabanın 2026 senesinde yollara çıkması bekleniyor. Bir Hayli işletme tarafından son yarıyılda elektrikli arabalara yönelmesi ise piyasada rekabetin de iyice artmasına neden oldu.

TASARIMI VE ÖZELLİKLERİ DİKKAT ÇEKTİ!

Herkes Apple'dan bekliyordu ama Sony gerekeni yaptı! Sony'den Apple geride bırakan hamle!

CES 2023 ’te Afeela prototip vasıtasının tanıtımını reelleştiren Sony, Honda ortaklığı ile elektrikli araba piyasalarına girmeye hazırlanıyor. 2025 senesinde ön siparişleri başlayacak vasıtanın teknik özellikleri kadar tasarımı da çok konuşuldu.

Sony ’in kendisine ait geniş video reyin ve öteki üyelik hizmetlerine ulaşımda sağlayan araba, vasıta şarj olurken ya da bütün özerk sürüş sırasında bu özellikten faydalanabilecekler. Sony Honda Mobility tarafından üretilecek elektrikli araba Afeela konsepti içinde Vision S ’in bir evrimi olarak değerlendiriliyor.

Tasarımı oldukça alaka gören ve teknik ayrıntılarıyla da temennileri fazlasıyla karşılamayı kasteden Afeela, özellikle Apple tarafından üretilmesi beklenen elektrikli araba projesinden evvel tanıtılmasıyla gündeme geldi. Apple ’ın ehemmiyetli rakiplerinden olan Sony, Apple ’dan evvel araba piyasalarında yerini almaya hazırlanıyor. 2026 senesinde yollarda olması bekleniyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın