Anasayfa » İlaç Rehberi » Histogenol

Histogenol

Hismen nedir ne için kullanılır, Hismen nasıl kullanılır, Hismen ’in saklanması, Hismen ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Hismen’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Tablet

Loratadin

Ambalaj:

 10 mgx10 tablet.

Endikasyon:

 Mevsimsel Ve pereniyal rinitte, öksürük, burun akıntısı, burunda ve gözlerde kaşıntı, gözlerde yanma gibi semptomların giderilmesinde, kronik ürtiker ve değişik alerjik kaynaklı dermatolojik tepkinlerin rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon:

 Loratadine Karşı fazla duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Hamile bayanlarda eminliği ve aktifliği henüz gösterilmemiş olduğundan, beklenen faydalar mümkün hasar dikkatle değerlendirilmeden kullanılmamalıdır. İlaçanne sütüne geçtiğinden laktasyon vaktinde kullanılmamalıdır.Alkolle beraber özellikle vasıta kullanan veya dikkat gerektiren işlerde çalışanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Yan Tesirleri:

 En sık bildirilen yan tesirler, halsizlik, baş sızısı, uyku çoğalışı, ağız kuruluğu, bulantı,gastrit gibi gastrointestinal yakınmalar ve ten döküntüsü gibi alerji belirtileridir.

İlaç Etkileşimleri:

 Antihistaminiklerin ten reaktivitesini gösteren pozitif tepkinleri eksiltmesi sebebiyle, ten testlerinden 48 saat evvel loratadin kullanımı kesilmelidir.

Doz Teklifi:

 Günlük doz 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için 1×1 Tablettir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın