Anasayfa » Genel » Hyundai, ürettiği IONIQ 5 model aracı ile Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor! İşte IONIQ 5’in teknik özellikleri

Hyundai, ürettiği IONIQ 5 model aracı ile Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor! İşte IONIQ 5’in teknik özellikleri

Hyundai’nin tam 45 yıl önce piyasaya sunduğu ilk modeli PONY’den ilham alınarak tasarlanan IONIQ 5, otomotiv sektöründe mobiliteye yeni bir soluk getiriyor. Geliştirdiği teknolojiler ve Ar-Ge alanındaki yatırımlarıyla otomotiv dünyasının önemli markalarından biri olan Hyundai, EV modellerde farkındalık yaratmak için IONIQ adıyla bir alt marka yaratmıştı. 

ÇEVRE DOSTU MALZEMELER KULLANILARAK ÜRETİLİYOR

Sadece bataryalı elektrikli araçlar (BEV) üreten IONIQ, Hyundai Motor Grubu’nun yeni platformu E-GMP’yi (Electric-Global Modular Platform) kullanıyor. Sadece BEV araçlar için özel olarak inşa edilen bu platform, uzatılmış bir dingil mesafesi üzerinde yeni oranlara sahip. Bu haliyle gerek oturma alanı gerekse bataryaların yerleşimi açısından dikkat çeken platform, aynı zamanda çevre dostu malzemeler kullanılarak üretiliyor. Ayrıca, yenilikçi bir iç tasarıma, ultra hızlı şarj ve araçtan araca bağlantıya (V2L) sahip olan IONIQ 5, gelişmiş bağlantı ve sürüş yardım özellikleriyle de dikkat çekiyor. 

IONIQ 5, ELEKTRİKLİ AYGITLARI ÇALIŞTIRABİLİYOR

IONIQ 5 sahipleri, diledikleri zaman elektrikli bisikletlerini, scooterlarını veya elektrikli kamp ekipmanlarını V2L işlevi sayesinde şarj edebiliyor veya anında fişe takarak çalıştırabiliyor. Araç ayrıca, sistemindeki güçlü bataryaları sayesinde başka bir elektrikli otomobili de şarj edebiliyor. 

IONIQ 5, YAKINDA TÜRKİYE’DE SATIŞA SUNULACAK

Satışa sunulduğu birçok pazarda önemli başarılara imza atan IONIQ 5, çok yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunulacak. Hyundai, IONIQ 5 ile birlikte ülkemizdeki elektrikli mobiliteye de önemli bir şekilde katkıda bulunacak.

İçeriği Oyla

Yorum yapın