Anasayfa » Genel » Hyundai’nin yeni elektrikli otomobili Türkiye’de satışa sunuldu

Hyundai’nin yeni elektrikli otomobili Türkiye’de satışa sunuldu

Hyundai, yeni elektrikli otomobili Ioniq 5’i Türkiye’de satışa çıkardı. Otomobilin Türkiye lansmanında konuşan Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, otomotiv dünyasının bir değişim içinde olduğunu söyledi.

Berkel, “Hyundai markası 2030 stratejisi kapsamında yaklaşık 52 milyar dolar bütçeyi AR-GE ve üretim çalışmaları için ayırdı. 10 yıl içinde üretilen otomobilin birçoğu elektrikli olacak” dedi.

Hyundai’nin dünya genelinde en çok elektrikli araç satan 3’üncü marka olduğunu vurgulayan Berkel, şarj istasyon ağının yaygınlaşması ve elektrikli model sayısının da artması ile Türkiye’de de elektrikli otomobil satışlarının artacağını kaydetti.

29 Ekim’de bantlardan inmeye başlayacak Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili Togg hakkında da görüş bildiren Berkel, “Otomotiv sektörü dönüşüm içinde. Togg bu dönüşümün başında atılan doğru bir adım. Togg’a bir tehdit olarak değil, tatlı bir rekabet içerisinde olacağımız rakip gözüyle bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki yıl Türkiye’ye yeni modeller getireceklerini de belirten Berkel, “Ioniq 6’yı 2023’ün ikinci yarısında getirmek istiyoruz, makyajlanacak modellerimiz olacak. Tedarik sorunu hafifliyor, önümüzdeki yıl Türkiye’ye daha çok araç getireceğiz” diye konuştu.

İçeriği Oyla

Yorum yapın