Anasayfa » Genel » İbrahim Turhan

İbrahim Turhan

İbrahim Turhan Biyografisi

1968 senesinde İzmir ’de doğan Turhan Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi ’nde 1987 senesinde bcerahatçilikle bitirdi ve aynı sene Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. Şirket Bvefatını bcerahatçilikle kazandı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Beynelmilel Bankacılık yüksek lisansını “Kamu Kesimi Sarihlerinin Makroekonomik Neticeleri ve Türkiye ’de Bankacılık Kesimi Üzerinde, Bankacılık doktorasını da “Finansal Krizler ve Doğru Sektör Üzerindeki Tesirleri: Türkiye Misali” mevzulu tez ile bitiren Turhan, bu yarıyılda aynı müessesede öğretim personeli olarak misyon yaptı.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Araştırma Fonu tarafından desteklenen sosyal bilimler mega projesi çerçevesinde resmi olarak davet edildiği Cenevre Üniversitesi Institut Européen IEUG ve Loughborough Üniversitesi Banking Centre bünyesinde tahlilci olarak bulundu.

01 Nisan 2004 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Banka Meclisi azalığına, 07 Haziran 2006 tarihinde Para Siyaseti Heyeti azalığına seçilen Turhan, 8 Mayıs 2008 tarihinde Başkan Guvernör Dayanakçısı olarak ceddilmiştir. Turhan, Kiel Enstitüsü bünyesinde faaliyet gösteren Küresel Ekonomi Sempozyumu’nun Liderler Grubu ve Danışma Heyeti üyesidirDr. M. İbrahim Turhan, ayrıca London School of Economics and Political Sciences LSE Avrupa Enstitüsü bünyesinde kurulan Modern Türk Çalışmaları Kürsüsünde TCMB adınaul Şehir Üniversitesi’nde Mütevelli Kurulu aboneliğini sürdürüyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın