Anasayfa » Sağlık » İbu Fort Şurup Ne İşe Yarar?

İbu Fort Şurup Ne İşe Yarar?

İbu Fort Şurup Ne İşe Bereket?, bir nonsteroid anti-enflamatuar ilaç NSAID olarak kullanılır ve ağrı, irin ve ateş gibi semptomların giderilmesine dayanakçı olur. İbu Fort, ağrıların neden olduğu inflamasyonun eksiltilmesine müteveccih tesir gösterir. Peki,İbu Fort Şurup Ne İşe Bereket?

İbu Fort Şurup Ne İşe Bereket?

Ağrılar arasında baş ağrısı, dental ağrı, adet sancısı, menstrual ağrı, bel ağrısı, sırt ağrısı, eklem ağrısı ve musculoskeletal ağrı gibi değişik cinsleri kapsayabilir.

İbu Fort, aynı zamanda ateşi düşürür. Ateş, bedenin bir enfeksiyon veya hastalık ile gayret etme yolu olarak beden ısısını yükseltir. İbu Fort, beden ısısını düşürür ve böylece ateşi eksiltir.

İbu Fort Şurup Ne İşe Bereket? – İbu Fort oral olarak alınabilir, ancak aynı zamanda jel, merhem biçiminde de kullanılabilir. İbu Fort şurup, çocuklar veya ağız yoluyla almayı güç olan bireyler için uygun bir alternatiftir. Şurup genellikle çocuklar için verilir ve dozaj, yaşa ve beden ağırlığına göre ayarlanır.

İbu Fort, genellikle günlük olarak alınması önerilen bir ilaçtır ve hekiminizin tekliflerine uymak ehemmiyetlidir. Fazla doz almak, mide ve bağırsak problemleri, kanama veya böbrek yetmezliği gibi ciddi yan tesirlere neden olabilir. Ayrıca, bazı vaziyetlerde İbu Fort kullanmak önerilmeyebilir, misalin astım, böbrek veya karaciğer hastalığı gibi gidişatlar. Hekiminizle konuşmadan evvel ilacı almayın.

İbu Fort Şurup Ne İşe Yararİbu Fort Şurup Ne İşe Bereket

İbu Fort Verimleri

İbu Fort verimleri birden fazladır. Fakat her hastada değişik tesirleri olabilir. Bu sebeple kullanmadan evvel hekiminize danışmayı önemsememe etmemelisiniz.

İbu Fort, yalnızca ağrı, irin ve ateş gibi semptomların giderilmesine değil, aynı zamanda başka bazı vaziyetlerde de kullanılabilir. Misaller arasında:

Migren ve öteki baş ağrıları: İbu Fort, migren ve öteki baş ağrılarının semptomlarını eksiltebilir.

Menstruasyon sancıları: İbu Fort, adet sancılarının semptomlarını eksiltebilir.

Ateşli idrar yolu enfeksiyonları: İbu Fort, ateşli idrar yolu enfeksiyonlarının semptomlarını eksiltebilir.

Diz ve eklem ağrıları: İbu Fort, osteoartrit veya rheumatoid artrit gibi eklem hastalıklarının semptomlarını eksiltebilir.

Ateşli nezle: İbu Fort, nezle veya soğuk algınlığı gibi enfeksiyonların semptomlarını eksiltebilir.

Ateşli ten enfeksiyonları: İbu Fort, ateşli ten enfeksiyonlarının semptomlarını eksiltebilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın