Anasayfa » Genel » İkinci el otomobil fiyatlarına zam geliyor! Bayrama kadar kademeli artacak

İkinci el otomobil fiyatlarına zam geliyor! Bayrama kadar kademeli artacak

Cumhurbaşkanlığı tercihinin ardından döviz kurunda yaşanan yükseliş, sıfır km taşıtlarda yeni maliyet çoğalışlarına neden oldu. Zam dalgası kısa zamanda ikinci el araba piyasasını da etkiledi.

Oto Merkezi CEO’su Muhammed Ali Karakaş, bayrama kadar ikinci el taşıtlarda maliyetlerin yükselmeye devam edeceğini söyledi.

Ekonomim’den Aysel Yücel’in haberinde, döviz kurundaki yükselişin ikinci el araba piyasasına tesirlerini değerlendiren Karakaş, “Kurdaki metamorfoza bağlı olarak sıfır arabalara gelen yüzde 7 ila yüzde arası zamlar, ikinci piyasasına da yansımaya başladı. Dijital bir piyasa olduğu için özellikle duyuru sitelerine maliyet yansımaları artık 24 saati bulmuyor” açıklamasını yaptı.

Karakaş, Kurban Bayramı ’nın tesiri, yaz aylarına giriş, kiralama sezonunun açılması ve vasıta tedarikinde yaşanan problemlere paralel haziran ayının son haftasına kadar ikinci el arabalarda yüzde 4 ila yüzde 6 arasında maliyet çoğalışı öngördüklerini söyledi. Karakaş, ikinci el piyasasında satışlara müteveccih temennilerini ve piyasayı şekillendirecek büyümeleri şöyle özetledi:

İçeriği Oyla

Yorum yapın