Anasayfa » İlaç Rehberi » İmazol

İmazol

İmpetex nedir ne için kullanılır, İmpetex nasıl kullanılır, İmpetex ’in saklanması, İmpetex ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, İmpetex’in mümkün yan tesirler nelerdir.

krem

Diflukortolon valerat1 mg, klorkinaldol 10 mg/g

Ambalaj:

 10 g’lik tüp.

Endikasyon: 

Topikalkortikosteroid rehabilitasyonuna cevap veren bakteri ve/veya mantarlarlaenfekte ten hastalıklarında endikedir. Ayrıca, bakteri ve mantarenfeksiyonlarına karşı profilaksi istenen enflamatuvar ve alerjikderi hastalıklarının rehabilitasyonunda da önerilir.

Kontra Endikasyon: 

Tüberkülotik, sifilitik lezyonlar veya viralhastalıklar bulunduğunda vaccina, çiçek ve su çiçeği kullanılmamalıdır.Canlı aşılarınuygulaması sırasında kullanılmamalıdır. Bileşimdeki maddelerekarşı duyarlığı öğrenilenlerde kontrendikedir.

Uyarılar: 

Gözlerde kullanılmamalıdır.İrritasyon gö-rülürse topikal kortikosteroid uygulaması durdurulmalıdır.Kesin gerekmedikçe gebelerde kullanılmamalıdır.

Yan Tesirleri: 

Bedenin%10’dan fazla bir bö-lümünde ve/veya 4 haftadan uzun bir müddet uygulandığında,özellikle kapalı pansuman kullanılmaktaysa birtakım yerel yan tesirlergö-rülebilir.

Doz Teklifi: 

Gnamda 2-3 kere ince katman halinde hastalıklıbölgeye sürülür. Muayenehane bulgularda iyileşme gö-rülünce gnamda 1kez uygulama yeterli olmaktadır.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın