Anasayfa » Genel » İndirim geldi, otomobil bulmak zorlaştı! Uzman isim açıkladı: Piyasada araç neden yok?

İndirim geldi, otomobil bulmak zorlaştı! Uzman isim açıkladı: Piyasada araç neden yok?

Sıfır otomobilde 1 Aralık’ta matrah güncellemesi yapıldı. Belirli modellerde 50 bin TL’ye kadar indirim gerçekleşti. Ancak o indirime rağmen bayilerde araç bulmak zor. Peki sıfır araç neden bulunamıyor? 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel şu ifadeleri kullandı:

BAYİLER OTOMOBİLLERİ STOKLUYOR MU?

Yakın geçmişte, piyasanın satış rakamlarının yüksek olduğu dönemde bu konu ile alakalı hem vatandaşlarımızdan hem meslektaşlarımızdan bayilerin yükselen piyasada araçları stokladıkları veya satmak için ekstra bedeller talep ettikleri yönünde duyumlar aldık. Ancak piyasanın durağan seyrettiği yaşadığımız bu dönemde bayilerin gelen talepleri usulüne uygun şekilde değerlendirdiklerini düşünüyoruz.

YENİ YILDA OTOMOBİL FİYATLARI ARTACAK MI?

Bu sebeple satış fiyatlarında artış yaşanması kaçınılmaz oluyor. Global sebeplerin yanı sıra ülke içerisinde talebin tekrar artması ve muhtemel yaşanabilecek kur yükselmeleri fiyatların hızla artmasına sebep olabilir. Bu sebeple otomobil almak isteyen vatandaşlarımızın bu planlarını hayata geçirmelerini tavsiye ediyoruz.

İçeriği Oyla

Yorum yapın