Anasayfa » Rehber » iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır? (En iyi Yöntem) – 2023

iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır? (En iyi Yöntem) – 2023

iOS işletim sistemine sahip iPhone NFC açma harekâtları oldukça kolay ve basittir. Tüm Dünya ’nın güvenilir olarak kabul ettiği NFC özelliğinden yararlanarak artık sizlerde yaşamınızdaki bir çok dezavantajı avantaja çevirebilirsiniz. Neredeyse tam uslu aygıtlarda bulunan ve sık bir biçimde kullanımı olan NFC ’nin ne işe yaradığı, NFC nedir? Ve NFC nasıl kullanılır? Başlıklarında değişik bilgilerle Doğru yanıtlar verdik.

NFC, iPhone uslu makineler için bırakılmaz bir özelliktir. Bir çok kullanıcı iPhone aygıtlarda NFC kullanımını öğrenmiyor olsa da artık NFC özelliğinin sağladığı özelliklerle yaşamlarını basitleştirebilecekler. NFC ’nin tanımı, ne işe yaradığı ve iPhone NFC açma başlıklarını altta Doğru yanıtlarıyla bulabilirsiniz.

iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır?

NFC Nedir?

NFC, güvenilir bağlantıyı sağlayabilmek emeliyle kesintisiz olarak geliştirilen kablosuz irtibat teknolojisine denmektedir. Kısa mesafede çalışan NFC özelliği Bluetooth ile çok sık bir biçimde karıştırılıyor olsa da aralarındaki en büyük fark NFC özelliğinin kısa mesafelerde çalışıyor olmasıyken Bluetooth özelliğinde daha geniş alanda Bluetooth ’un çalışıyor olmasıdır.

NFC geçimli bir telefona sahip olarak kartlarınızı, kart okuyucularınızı ve öbür terminal yollarındaki bilgi transferlerini fiyatsız bir biçimde sağlayabiliyorsunuz. NFC özelliğinin Türkçe ismi ‘ ’yakın alan bağlantıyı ’ ’ olarak adlandırılmaktadır. İki aygıt toplandıysa ve iki aygıt arasında bir bilgi transferi olacaksa NFC özelliğinden yararlanarak bilgiler transfer edilir. Bu bilgi transferi rastgele bir güvenlik duvarı, protokolü uygulanmasına lüzum dinlenmez.

NFC Ne İşe Verim?

NFC ile RFID teknolojisinden faydalanmış olursunuz ve bu teknolojiyi kullanabileceğiniz alan rakamı çok fazladır. NFC özelliğini kullanabileceğiniz değişik alan cinslerini altta listeledik.

Apple Hisse ve Google Hisse gibi mobil ödemelerde Erişim kartları üzerinden yapılan ödemelerde Konser ya da tiyatro gibi faalliklerin biletlerinde Kapılar veya bürolar için ulaşım Doğrulama sistemlerinde Araba kapılarının veya kiralık scooterların kilidinin açılması gibi ulaşım uygulamalarında Uslu telefonları ve kulaklıkları birbirine değdirerek eşleştiren aygıtlarda Wi-Fi iletişimi gibi otomatik montaj uygulamalarında

iPhone NFC Açma

iPhone uslu makinenizde NFC açma operasyonlarını uygulayabilmek için emin adımları bitirmeniz gerekir. iPhone modeller için geçerli NFC açma operasyonlarını alttan takip ediniz.

iPhone uslu aygıtınızın ekran kilidini açın. Ayarlar kısmına girin. Hakimiyet merkezi menüsünü bulun. NFC yafta okuyucusu için + işaretine tıklayın. Okumayı bitirdiğinde NFC ikonuna basın.

iPhone NFC açma harekâtları tamamen bu kadar. Bu adımlar sonrasında iPhone telefonunuz için NFC açma operasyonlarını galibiyetli bir biçimde bitirmiş olacaksınız.

NFC Olan iPhone Modelleri

NFC özelliği yalnızca muhakkak iPhone uslu aygıtlarda bulunmaktadır. NFC özelliğini şu an için destekleyen iPhone uslu makineler alttaki gibidir.

iPhone 6 ve 6 Plus iPhone 6s ve 6s Plus iPhone 7 ve iphone 7 Plus iPhone 8 ve 8 Plus iPhone SE iPhone X iPhone XR iPhone XS ve XS max iPhone 11 ve 11 pro iPhone 12, 12 mini, 12 pro ve 12 pro max iPhone 13 ve 13 pro

iPhone NFC Çalışmıyor

iPhone uslu makinenizde iPhone NFC özelliği çalışmıyor ise alttaki adımları takip ediniz.

iPhone aygıtınızın NFC özelliğini açıp kapatın. iPhone makinenizle temas etmesi gereken öbür aygıtın mesafesini hakimiyet edin. iPhone aygıtınızı öbür aygıt üzerinde hareket ettirin. iPhone aygıtınızı uçak modunu alın ve uçak modunu geri kapatın. iPhone aygıtınızı NFC özelliği sarihken metal mahsullerden uzak tutun. iPhone makinenizle maksimum 2 değişik aygıtın eşleştiğinden emin olun. iPhone aygıtınızı yine başlatın.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Yorum yapın