Anasayfa » Genel » İşte TOGG’un kilometre taşları!

İşte TOGG’un kilometre taşları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mayıs 2017’de Odalar Birliği Genel Heyeti ’nda Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ’na hitaben. “Türkiye ’nin arabasını yapmak için babayiğitler arıyorum, bu misyonu sana veriyorum ’ dedi. Rifat Hisarcıklıoğlu ‘Sayın Cumhurbaşkanım, arkamızdaysan, tamam; biz bunu yaparız ’ dedi ve Türkiye ’nin Arabayı projesi karşılıklı verilen bu laflarla yola çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2 Kasım 2017 tarihinde hakikatleşen buluşmayla ‘babayiğitler ’ kamuoyuna duyuruldu. Fikri mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek Togg, resmi olarak 25 Haziran 2018 ’de heyetti.

24 Temmuz 2018 ’de Togg AŞ, ilk idare heyeti buluşmasını asıllaştırdıktan sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ’ı ziyaret ederek projenin yaşama geçirilmesi için düğmeye basılmıştı.

Anadolu Grubu Holding A.Ş., BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Turkcell İrtibat Hizmetleri A.Ş., Zorlu Holding A.Ş. ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ’nin efor birliğiyle çalışmalarını sürdüren Togg ’a 1 Eylül 2018’de, M. Gürcan Karakaş CEO olarak atandı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın