Anasayfa » Genel » Jaime Pressly

Jaime Pressly

Jaime Pressly Biyografisi

Jamie Pressly, 1977 doğumlu Amerikalı dizi ve sinema oyuncusu. Pressly, 2006‘da My Name is Earl isimli komedi dizisindeki rolüyle, takviyeci kadın oyuncu dalında Emmy Mükâfatı‘ne aday gösterildi.

Jaime Pressly Kinston, 30 temmuz 1977‘de James Liston Pressly ve Brenda Sue Smith‘in kızları olarak Kingston, Kuzey Carolina‘da dünyaya geldi. Jessie adında bir kızkardeşi ve Jim adında bir erkek kardeşi olan Pressly, 11 senesini jimnastik çalışarak ve dansçı olarak geçirdi.

Daha 14 yaşındayken azası olduğu modellik ajansı ‘International Cover Model Search‘ün lafçılığını yapmaya başladı ve aynı zamanda da model olarak Amerika‘da, İtalya‘da ve Japonya‘da tanınmaya başladı. Ailesinin boşanma sürecine girmesinden sonra annesiyle birlikte Kaliforniya‘ya yerleşti ve Costa Mesa Lisesi‘ne başladı. Ardından 15 yaşındayken, legal olarak ailesininden ufalamak için başvurdu ve bu isteği kabul edildi.

Pressly, sinemada ilk olarak Poison Ivy Zehirli Sarmaşık filminde oyuncu Drew Barrymore‘un dublörü olarak çalıştı. 1997‘de çekilen devam filmi Poison Ivy: The New Seduction‘da ise boşrolü oynayan Pressly oldu. Ardından Jack & Jill isimli televizyon gösterisinde dansçı Audrey rolünü canlandırdı.

Bağımsız film Poor White Trash filminde de başrolü oynayan Pressly, bu filmde düzenbaz altın arayıcısı Sandy Lake‘i canlandırdı. Anekdot Another Teen Movie 2001, Footprints 2002 ve Torque 2004 gibi otuzdan fazla filmde muhtelif roller alan Pressly, daha geniş kitlelere kendini tanıttı. Aynı zamanda Marilyn Manson‘ın Anekdot Another Teen Movie filminin soundtrack kasedi için yine söylediği Tainted Love şarkısının klibinde ve Aerosmith‘in Girls of Summer klibinde oynadı.

NBC‘de yayınlanan vaziyet komedisi My name is Earl isimli dizide Joy kişiliğini canlandıran Pressly, temmuz 2006‘da bu rolü ile göze çarpan takviyeci kadın komedi oyuncusu dalında Emmy Mükâfatı adaylığı kazandı.

Pressly, 2001 senesinde Liz Claiborne kozmetik işletmesinin ve şirketin ‘Lucky you’ isimli parfümünün lafçılığını yapmaya başladı. Mart 1998 ve Şubat 2004 tarihli rakamlarında Playboy Dergisi‘ne üryan pozlar veren Pressly, 2002 senesinde Stuff Dergisi‘nin seçtiği, dünyanın en seksi 102 kadını sıralamasında, 8. oldu. Bir zaman The Pussycat Dolls grubunda yeralan Pressly, 2006 senesinde Maxim Dergisi‘nin Hot 100 listesinde 34. oldu ayrıca Maxim Dergisi’nin Maxim Kızları Galerisi‘nde de yer aldı.

Popüler bilgisayar oyunu ‘Dead or Alive’ın sinema uyarlamasında, Tina Armstrong kişiliğini canlandıracak olan Pressly, 2003 senesinde California-Carolina beyzbol ligi All-Star maçında Carolina Ligi onursal kaptanı olarak sahaya çıktı.

Çevrede gezen bir rivayete göre Pressly, 1998 senesinde Brodie Mitchell isimli bir adamla evlendi. Pressly ise bu mevzuda, adamın adını dinlediğini fakat onu tanımadığını açıkladı.

2000-2001 seneleri arasında Jack and Jill’in başrol oyuncusu Simon Rex ile birliktelik yaşayan Pressly, aralık 2001’de Howard Stern ile yapmış olduğu bir görüşmede Simon rex’in onu doğum gününde terk ettiğini iddia etti. Pressly’nin ismi daha sonra Mtv’nin ünlü sunucusu Carson Daly ile anılmaya başlandı.

Jaime Pressly’nin, 2003 senesinde kurduğu J’Aime adlı, gece elbiseleri ve hazır giyim üzerine faaliyetini sürdüren bir iç çamaşırı işletmeyi bulunuyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın