Anasayfa » Genel » Kaan Çaydamlı

Kaan Çaydamlı

Kaan Çaydamlı Biyografisi

Kaan Çaydamlı,1964, istanbul-doğumlu, Kıbrıslı mühendis, yayıncı ve resim sanatçısı olarak biliniyor. 1986 senesinde İTÜ inşaat fakültesini bitirdi ve 13 sene mühendis olarak muhtelif projelerde tasarımcı ve uygulamacı olarak çalıştı. Aile şirketi hala daha bu işleri yapar.
1989 senesinde ALTIKIRKBEŞ YAYINLARkın müddettir yayıncılık yaşamına devam eden bu yaradılış, bugüne kadar 300 ’şan üzerinde değişik kitap ve çok rakamda mecmua yayınladı. Birçok yazarı ilk kere Türk okuruyla buluşturan bu marka, çok rakamda faallik ve film de üreterek değişik bir yayıncılık kavrayışını oluşturdu.

1990’lı senelerin başında ilk resimleri sergilenen Kaan Çaydamlı çok rakamda milli ve beynelmilel mükâfata layık görüldü. Yurtdışında çok rakamda özel çağrılı sergide resimleri sergilendi. Enis Batur ’un metinlerini yazdığı SON KARE adlı projesi kitap olarak yayımlandı ve muhtelif ülkelerde sergilendi. 2011 senesinde yayınlanan KTN Şahsi Buluşma Anekdotları adlı kitabı çok satanlar listelerine girdi. 2013 senesinde Mete Avunduk ile birlikte yazdığı Kitab_ı Mente adlı kitabı yayınlandı.

1995 senesinde Kent FM’de ‘Gece Fanzini ’ ve ‘Kitapsız ’ adında iki program yapmaya başladı. Bu senelerde Mete Avunduk ’la tanıştı ve radyo serüveni birlikte yaptıkları BNRP adlı ‘night caller ’ formatlı bir programdan ‘KAYBEDENLER KULÜBÜ ’ adlı bir programa dönüşerek uzun seneler çok dinlenenler arasında yer aldı. Kendine ait bir kültür yaratan bu program, 2000 ’li senelerin başında Kent FM’in kapanmasıyla birlikte son buldu, ama tesirleri ve takipçileri hiç azalmadan bugünlere kadar erişti.

Bu program 2011 senesinde daha önceki radyo kayıtlarından ve programcıların yaşamından derlenen bir uzun metraj film olarak çekildi ve senenin en çok ses getiren filmi oldu.

Filmleri :
2011 – Kaybedenler Kulübü Film
2010 – Hayatın Üç Karesi Kısa film
2008 – Devrim Arabaları Mr. Burt Film
2008 – Uluma Kısa film Mehmet İsme Öztekin’le birlikte üretimcisi olduğu kısa filmde kendisiyle yapılan ziyaretle de yer almaktadır.
2004 – Buruk a’cı Kısa film
2003 – Demirhan Baylan Video klip

Kitapları :
2014 – Mustafa Nusa’nın Öyküsü
2014 – KTN – Şahsi Buluşma Anekdotları
2014 – Kitab-ı Mente Kaan Çaydamlı , Mete Avunduk
2011 – Son Kare Kaan Çaydamlı , Enis Batur

İçeriği Oyla

Yorum yapın