Anasayfa » Genel » Kaan Sekban

Kaan Sekban

Kaan Sekban Biyografisi

Kaan Sekban, 18 Ocak 1983 tarihinde Semiramis ve Kurtuluş Sekban çiftinin oğlu olarak İstanbul‘da doğmuştur. Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde Siyaset Bşehrimi ve Beynelmilel ilişkiler bvefatında lisans eğitimini bitirdi ve Bahçeşehir Üniversitesi, Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi bvefatında yüksek lisansını yaptı.
Kaan Sekban, Garanti Bankası’nda on sene çalıştıktan sonra bilave ettiği terfiyi alamayınca görevinden istifa etti. Ardından oyuncu olmak için Los Angeles ’ta American Musical and Dramatic Academy AMDA ve New York Film Academy ’deki atölyelere katıldı ve Türkiye ’de İstanbulname müzikali ve İtalya ’da Bir Yaz Gecesi Düşü operasında rol aldıktan sonra kendi evinden yayınladığı “Kaan Sekban Absürtler” adlı ev üretimi canlı talk show ’la tanındı. Evinde sürüklediği ve müessesesel yaşamı hicvettiği skeçlerle ünlendi. Beyaz yakalı yaşamı hicvettiği “Yakam Beyaz Beynim Ayaz” skeçleriyle plaza dünyasında büyük alaka görmektedir.

Kaan Sekban, 2017 senesinde yayınladığı “Tebrikler Kovuldunuz” isimli kitabında; üniversite senelerinden başlayarak plaza tecrübesini, gemileri yakıp istifa edişini, ilk talk-show ’unu, ilk sahne tecrübesini anlatıyor. Bu kitap Platin mecmuası tarafından okuyucu anketinde, liderlik ve IK dalında “senenin en iyi liderlik kitabı” seçildi.

Kaan Sekban, daha sonra 2017 senesinden itibaren “Kaan Sekban Absürtler” isimli tek şahsiyet sahne şovları yapmaya başladı.

Kaan Sekban İtalya ’da “Bir Yaz Gecesi Düşü” operasında rol almıştır.

Kitapları :
2017 – Tebrikler Kovuldunuz

Filmleri ve Dizileri :
2023 – Kaan Sekban’la Alt Tarafi Bi’ Talk Show TV Dizisi
2018 – Jet Sosyete Kaan 15. Bvefat TV Dizisi
2017 – No: 309 TV Dizisi
2016 – Her Şey Aşktan Kaan Sinema Filmi

İçeriği Oyla

Yorum yapın