Anasayfa » Genel » Kaan Terzioğlu

Kaan Terzioğlu

Kaan Terzioğlu Biyografisi

Kaan Terzioğlu, Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak vazifeye başlamıştır.

Kaan Terzioğlu, 1968 senesinde İstanbul ’da doğmuştur. Bütün ismi Muhterem Kaan Terzioğlu ’dur. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve Yönetimsel Bilimler Fakültesi Firma Bvefatı ’nden 1990 senesinde mezun oldu.

Kaan Terzioğlu, profesyonel iş hayatına 1990 senesinde Arthur Andersen Türkiye ’de bağımsız teftiş uzmanı ve mali müşavir olarak başladı. 1992 senesinde Arthur Andersen ABD ’de Bilişim Taktikleri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 senesinde Arthur Andersen Belçika ’da Balaka Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 senesinde Arthur Andersen Türkiye ’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Harekâtları Başkan Takviyecisi olarak çalışmıştır.

1999-2012 seneleri arasında Cisco Systems Brüksel bürosunda sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Ekip Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu İdareyici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Takviyecisi vazifelerini üstlenmiştir.

2012 senesinde yine İstanbul’a yerleşen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş. ’de İdare Heyeti Azası olarak vazife yapmıştır.

Kaan Terzioğlu, sistem entegratörü Bimsa, Türkiye’nin dikkat çekici elektronik ticaret platformlarından Kliksa, önde gelen hayat sigortası firmayı Avivasa, Türkiye’nin en büyük ilaç firmayı Abdi İbrahim, yenilikçi gayrimenkul geliştiricisi Nef, global bir lojistik firmayı olan Karınca, Ankara’nın en büyük özel sağlık kurumu olan Güven Sağlık Kurumu ve telekomünikasyon yazılım firmayı PiWorks gibi dikkat toplayan şirketlerde danışma heyeti abonelikleri yaptı.

Kaan Terzioğlu, 31 Ocak 2015 tarihi itibariyle Turkcell Genel Müdürlüğü vazifesinden ufalayan Süreyya Ciliv ’in yerine 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak vazifeye başlamıştır.

Kaan Terzioğlu, gazeteci yazar Tulu Gümüştekin ile evli idi; eşi karaciğer kanseri sebebi ile rehabilitasyon görmekte iken tatilini geçirdiği Sardunya Adası ’nda 2 Ağustos 2015 tarihinde hayatını kaybetti.

İçeriği Oyla

Yorum yapın