Anasayfa » Genel » Kamu ’dan TOGG hamlesi! 30 bin araç alınacak

Kamu ’dan TOGG hamlesi! 30 bin araç alınacak

Türkiye’nin arabasının kullanım yelpazesi genişletiliyor. Kamu müesseseleri Togg ile ‘yol alacak’. 30 bin araba, devlet müesseselerinin kullanımında olacak. Togg’un kamu tarafından alım sürecini Devlet Malzeme Büroyu Devlet Malzeme Ofisi üstlenecek. Kamu alım garantisinde de takvim netleşti. İlk etapta Togg’un C segment SUV modeli, devlet müesseselerinin taşıt stokunda yerini alacak.

TOGG BU SENE KAMUYA 500 ARABA SATACAK

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber’de yer alan habere göre Togg müesseselere bu sene 500 araba satacak. 2035 senesinin sonuna kadar 9 bin 500 C segment SUV, taşıt filosuna katılacak. Togg ailesinin ikinci modeli sedan arabadan 4 bin 750 adet alınacak. Ticari modelin alımı ile bu sayı 30 bini bulacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati mevzuya ait, “Ülkemizin vizyon projesi Togg’a müteveccih kamu alım garantisini de yaşama geçiriyoruz. Kamuda bu taşıtların kullanımı ile Devlet Malzeme Ofisini ilişkilendirdik ve bir alım garantisi yaptık. Togg’u valilere kadar göndererek Türkiye sathında görünmesini sağlamış olacağız.” diye konuşmuştu.

TOGG NASIL ŞARJ EDİLECEK?

Togg’un lüzum dinleyeceği şarj istasyonları ülkenin dört bir yanında yaygınlaştırılıyor. İlk yerli ve ulusal elektrikli araba 2023’te yollarda olduğunda değişik biçimlerde şarj etmek de olası olacak. Togg yollarda olduğunda elektriğe erişilebilen her yerde güvenle şarj edilebilecek.

İçeriği Oyla

Yorum yapın