Anasayfa » Genel » Latif Erdoğan

Latif Erdoğan

Latif Erdoğan Biyografisi

Latif Erdoğan Akit Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, 1956 senesinde Uşak ’ta doğmuştur. İlkokulu 1967 senesinde bitirdi. 1974 senesinde İmam Hatip Mektebinden 1978 senesinde de İzmir ’deki Yüksek İslam Enstitüsü ’nden mezun oldu.

Latif Erdoğan, 1981 senesinde bir sene kak çalıştı. 1983 senesinde kısa yarıyıl olarak Burdur ’da askerliğini yaptı.

1994 senesinde Gazetecilik ve Yazarlar Vakfı ’nın kurucuları arasında olarak, 1997 senesine kadar 3 sene bu vakfın İdare Heyeti Başkanlığını yaptı.

1997-2000 seneleri arası, Akademik Araştırmalar Vakfı ’nda idareyicilik yaptı. 2001-2004 seneleri arasında Arjantin ’de bulundu.

3 Kasım 1986 tarihinde Fehmi Koru‘nun idaresinde yayın yaşamına başlayan Zaman Gazetesi ’nin kuruluşundan itibaren burada uzun vakit haftalık yazılar yazdı.

Latif Erdoğan, konutludur. 1 kızı, 2 oğlu vardır.

Latif Erdoğan Akit Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Latif Erdoğan, Fethullah Gülen ile bir yarıyıl yol dostu oldu, 40 sene rev aldı. Cemaat’ten 2014 yılını ufaladı. Fethullah Gülen‘in İzmir’deki vaizlik yarıyılında ilk talebelerinden oldu ve uzun seneler Gülen’in halefi olarak kabul edildi.

Latif Erdoğan bütün 40 sene Gülen Cemaati’nin her kademesinde ehemmiyetli misyonlarda bulundu. Şemsettin Nuri müstear adıyla Sızıntı Mecmuası ve Zaman Gazetesi‘nde senelerce yazılar yazdı. Fethullah Gülen‘in yaşamının anlatıldığı, yüzbinlerce insana erişen “Ufak Dünyam” kitabı da Latif Erdoğan tarafından kaleme alındı.

Fethullah Gülen’in ilk talebesi, halefi ve en yakın arkadaşı olmasına karşın Gülen’in otoritesine ve yanlış kararlarına ilk itiraz eden ad oldu. İtirazlarını yoğunlaştırınca evvel yurtdışına sevk edildi. Bir vakit yurtdışı Arjantin hizmetlerde vazife alan Latif Erdoğan, dönüşünde Zaman’dan uzaklaştırılarak Bugün Gazetesi‘nde yazmaya başladı. Gülen’i sarihçe tenkit eten bir ad olarak bu yazarlık yarıyılı da çok uzun sürmedi. Cemaat siyasetlerine itirazlarını sürdürünce Gülen hareketinden tamamen dışlandı. Bir vakit inzivaya çekilen Erdoğan bu defa Akit Gazetesi‘nde köşe yazılarına başladı. Yazılarında Gülen Cemaati’ni hedef almaktan itinayla sakınırken 17 Aralık 2014 polis-yargı darbesinden sonra suskunluğunu bozdu. Hem köşesinden hem de Twitter üzerinden cemaat tabanına ehemmiyetli iletiler verdi.

Latif Erdoğan, “İblisin Gülen Suratı” adlı kitabında geçmişten bu güne FETO teşkilatın nasıl yapılanarak neler tasarladığı hakkında yazılar yazmıştır. Senelerdir teşkilatın saklı tasarılar yürüttüğünü anlatan Erdoğan yazdıklarıyla ülke gündeminde ehemmiyetli bir yer edinmiştir. 8 Ağustos 2016 tarihinde CNN Türk canlı yayınında spiker Didem Arslan Yılmaz‘ın suallerini cevaplayan Latif Erdoğan Fethullah Gülenve teşkilatı hakkında sansasyonel değerlendirmelerde bulundu ve kısa müddette sosyal medyada da en çok konuşulan ad oldu.

Kitapları :
2016 – İblisin Gülen Suratı

İçeriği Oyla

Yorum yapın