Anasayfa » İlaç Rehberi » LocacorteneVioform

LocacorteneVioform

Locasalene nedir ne için kullanılır, Locasalene nasıl kullanılır, Locasalene’in saklanması, Locasalene’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Locasalene’in olası yan etkiler nelerdir.

Merhem

Flumetazon pivalat 0.2 mg, salisilik asit 30 mg/g

Ambalaj:

 30 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Kortikosteroidlere Yanıt veren, değişik tipte ve farklı yerleşim gösteren, özellikler hiperkeratoz ile birlikte seyreden subakut ve kronik enflamatuvar deri hastalıklarında: Seboreik egzama, kontakt ekzema, atopik dermatit (her yaşta hastada), lokalize dermatit, Psoriasis vulgaris,liken planus, avuç ve ayak tabanı hiperkeratozlarında endikedir.

Kontrendikasyon:

 Viral deri hastalıkları (su çiçeği, aşı sonrası deri döküntüleri, herpes simpleks, herpes zoster gibi), sifiliz, deri tüberkülozu, rosacea,perioral dermatit, sulu ve/veya ülseröz dermatozlar, akne vulgaris,mantar ve bakteri enfeksiyonları, paraziter enfeksiyonları vegö-ze uygulamada kontrendikedir.Flumetazona veya genel olarak kortikosteroidlere;salisilik asite karşı aşırı duyarlı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Fazla miktarda, geniş yüzeylere veya kapalı pansuman şeklinde uygulanması gereken ender durumlarda,uygulama ancak hasta düzenli tıbbi kontrol altında tutularak yapılmalıdır.Hastanın yaşı ne olursa olsun, özellikle yüz derisinde uzun süreli tedaviden kaçınılmalıdır.Konjunktiva İle temasından kaçınılmalıdır.Şiddetli böbrek yetmezliği olan hastalarda, salisilatların emilme olasılığı nedeniyle, geniş deri yüzeylerine tekrarlanan uygulamalardan kaçınılmalıdır. Gebelerde Ancak kesin gerekli durumlarda ve ilacın yarar/zarar ilişkisi dikkatlice düşünülerek kullanılmalıdır. Anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.Önlem olarak,emziren anneler kullanmamalıdır.

Yan Etkileri:

 Uygulama yerinde bazen yanma hissi, kaşıntı ve deri döküntüleri gibi hafif irritasyon belirtileri;çok ender olarak hafif deri atrofisi gibi yan etkiler görülebilir.Şiddetli İrritasyon veya duyarlılık gelişirse tedavi kesilmelidir.

Doz Önerisi:

 Günde 1-2 kez hastalıklı bölgeye sürülür.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın