Anasayfa » İlaç Rehberi » Loradif

Loradif

Lorantis nedir ne için kullanılır, Lorantis nasıl kullanılır, Lorantis ’in saklanması, Lorantis ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Lorantis’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Tablet

Loratadin

Ambalaj:

 10 mgx10 tablet.

Endikasyon:

 Mevsimsel perennial rinitte, öksürük, burun akıntısı, burunda ve gözlerde kaşıntı, gözlerde yanma gibi semptomların giderilmesinde, kronik ürtiker ve değişik alerjik kaynaklı dermatolojik tepkinlerin rehabilitasyonunda endikedir.

Kontrendikasyon:

 Loratadine Karşı fazla duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Hamile bayanlarda eminliği ve aktifliği henüz gösterilmemiş olduğundan, beklenen bereketler muhtemel hasar dikkat değerlendirilmeden kullanılmamalıdır.İlaç anne sütüne geçtiğinde laktasyon vaktinde kullanılmamalıdır. İçkiyle beraber özellikle taşıt kullanan veya dikkat gerektiren işlerde çalışanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Yan Tesirleri:

 En sık bildirilen yan tesirler, halsizlik, baş sızısı, uyku çoğalışı, ağız kuruluğu, bulantı,gastrit gibi gastrointestinal yakınmalar ve ten döküntüsü gibi alerji belirtileridir.

İlaç Etkileşimleri:

 Antihistaminiklerin ten reaktivitesini gösteren pozitif tepkinleri eksiltmesi sebebiyle, ten testlerinden 48 saat evvel loratadin kullanımı kesilmelidir.

Doz Teklifi:

 Erişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar için önerilen günlük doz 1 Tablettir. Genellikle sabah kahvaltıdan sonra alınması önerilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın