Anasayfa » Genel » Mahmut Asmalı

Mahmut Asmalı

Mahmut Asmalı Biyografisi

Mahmut Asmalı, 2023 seneyi Eylül ayında reelleşen MÜSİAD 26. Bayağı Genel Heyeti’nda Genel Başkan seçilmiştir.

Mahmut Asmalı, 1967 senesinde Rize‘nin Pazar ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul ’da, üniversite eğitimini ise,1989 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bvefatı ’nde bitirdi.

Mahmut Asmalı, Saha Mühendisi olarak başladığı iş yaşamının 1989-1998 seneleri arasında, birçok başarılı projeye imza atarak, özel sektörde Genel Müdür Destekçiliği vazifesini üstlendi.

Mahmut Asmalı, 1998 senesinde ise çalıştığı firmadan ufalayarak, mühendis bir dostu ile Akyapı İnşaat ’ı kurdu. 23 yıldır fabrikalardan kaliteli evlerden villa inşaatlarına, sanayi sitelerinden- alışveriş merkezlerine, sağlık kurumulardan mekteplere kadar inşaat sektörünün her alanında projeler reelleştirdi. İşletme, yeni projeleriyle de faaliyetlerine devam ediyor.

Ayrıca inşaat sektörü dışında yurtiçinde; otomotiv ve turizm şirketleri, kimya sektöründe faaliyet gösteren dış ticaret firmaları mevcuttur. Yurtdışında ise; Katar, Doha da PVC imaline, Almanya, Frankfurt ’ta da inşaat faaliyetlerine devam etmektedir.

Mahmut Asmalı, 2009 senesinde Türkiye İktisadi ve İş Edebi Derneği İGİAD tarafından yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı ‘Senenin Teşebbüsçüsü ’ mükâfatına layık görüldü.

Sivil Toplum Kuruluşlarında faal rol alan Mahmut Asmalı, Teşebbüsçü İşadamları Vakfı GİV Mütevelli Kurulu, İktisadi Teşebbüs ve İş Edebi Derneği İGİAD ile İstanbul İnşaat Mühendisleri Odası ’nda İMO abone olarak bulunmakta, öksüz çocuklar ve dezavantajlı ailelere müteveccih çalışmalar yürüten AKYUVA Vakfı ’nın da Kurucu İdare Heyeti Başkan Takviyecisi olarak sosyal mesullük çalışmaları yürütmektedir.

Mahmut Asmalı, uzun senelerdir MÜSİAD ailesinin bir ferdi olup, birçok değişik kademe de misyon almıştır. Mahmut Asmalı, MÜSİAD ’da 2009-2011 seneleri arasında İnşaat Sektör Heyeti Başkanı, 2013-2017 seneleri arasında MÜSİAD İdare Heyeti Azası, 2017 – 2019 seneleri arasında MÜSİAD Genel Başkan Vekili ve 2019 – 2023 seneleri arasında ise MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı olarak misyon almıştır.

Mahmut Asmalı, 2023 seneyi Eylül ayında reelleşen MÜSİAD 26. Bayağı Genel Heyeti ’nda Genel Başkan seçilmiştir.

Mahmut Asmalı, evli ve 5 çocuk babasıdır.

İçeriği Oyla

Yorum yapın