Anasayfa » Genel » Mercedes’ten şaşırtan ikramiye ödemesi! 7 bin 300 euro ödeyecek!

Mercedes’ten şaşırtan ikramiye ödemesi! 7 bin 300 euro ödeyecek!

2023 senesinin sonunda yükselişe geçen döviz kurları ve altın maliyetleri, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de yüksek oranları zamların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu vaziyet 2023 senesine girilmesi ile beraber taşıt maliyetlerinin fahiş seviyelere erişmesine yol açtı. Ek olarak 2023 senesinde de yonga krizinin tesirini artırması, mevcut maliyetlerin üzerine yeni zamların ilave edilmesine neden oldu.

Yapılan müdahalelere ve atılan pozitif adımlara karşın 2023 senesinde de yükselmeye devam eden araba maliyetleri, piyasada son senelerin en büyük soğukkanlılığının yaşanmasına yol açtı. Araba üretici şirketler bu vaziyetten dolayı hasara uğrarlarken tüm negatifliklere karşın çalışanlarına ikramiye verme kararı alan Mercedes- Benz gündemde bomba tesiri yarattı. Alman şirket, on binlerce çalışanına binlerce euroluk ödeme yapacağını bildirdi.

İKRAMİYE KARARINI AÇIKLADI!

Mercedes'ten şaşırtan ikramiye ödemesi! 7 bin 300 euro ödeyecek!

1997 yılından bu yana karını çalışanları ile paylaşmaya devam eden Alman Mercedes, yeni bir karar aldığını açıkladı. Almanya ’da takribî olarak 93 bin faal çalışanı olan şirket, her bir çalışanına yüksek meblağlarda ikramiye ödemesi yapılacağını bildirdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da çalışanlarına ikramiye ödemesi yapacağını açıklayan Mercedes- Benz, çalışan başına 7 bin 300 euroluk ödemenin yapılacağını bildirdi. 93 bin çalışanının her birine aynı meblağda ikramiye ödemesi yapılacağını ifade eden şirket, ödemelerin nisan ayı ile beraber hesaplara aktarılacağını bildirdi.

SATIŞLAR AYNI ORANTIDA!

2023 senesinin sonunda yıllık satışlarına ait bir rapor yayınlamış olan Mercedes, 2023 seneyi satışları ile hemen hemen aynı orantıda satışın yapıldığını gözler önüne serdi. Küresel çapta yüzde 1 ’lik bir düşüş yaşayarak 2.05 milyon taşıta gerileyen Mercedes, Avrupa ’da 635 bin 100 taşıt sattı. Almanya ’da arz yüzde 8 oranında çoğalarak 229 bin 500 taşıta erişti. Asya genelinde yüzde 1 çoğalış ile 987 bin 800 taşıt, Kuzey Amerika ’da ise yüzde 3 ’lük çoğalış ile 327 bin taşıt satıldı.

5/5 - (4 Oy)

Yorum yapın