Anasayfa » İlaç Rehberi » Miyadren

Miyadren

Miyorel nedir ne için kullanılır, Miyorel nasıl kullanılır, Miyorel ’in saklanması, Miyorel ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Miyorel’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Tablet

Metokarbamol 375 mg, parasetamol 300 mg

Ambalaj:

 20 tablet.

Endikasyon:

 Travmatik Eklem ve adale sızıları, burkulma, kırık gibi sebeplere özellikle atletik nedenler, iş kazaları alana gelen sızılı spazmlar, lumbago,miyalji artralji gibi analjezik ve miyorelaksan tesirin gerekliolduğu vaziyetlerde kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Bileşimdeki Maddelerden rastgele birisine fazla duyarlı olanlarda, hamilelikte,12 yaşından miniklerde, sara, Myastenia graviste kontrendikedir.

Uyarılar:

 Karaciğer ve böbrek işlev eksikliklerinde dikkatle kullanılmalıdır. Uyku hali ve üşengeçlik yapabileceğinden motorlu taşıt kullananlarla çalışanlar uyarılmalıdır.Emziren annelere verilmemelidir.

Yan Tesirleri:

 Baş dönmesi,sersemlik ve seyrek olarak bulantı olabilir. Ender olarak da üşengeçlik,flu görme, baş sızısı, ateş, ürtiker ve ten döküntüsü, çok ender olarak kanlı veya flu idrar, hematolojik bozukluklar görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 İçki ve özellikle yüksek dozlarda barbitüratlar, antikonvülzanlar, antikoagülanlar, aspirin ve öbür salisilatlar ve nonsteroid antienflamatuar analjezikler, anestezikler,santral asap sistemi depresörleri, MAO inhibitörleri, narkotikanaljeziklerlebirlikte kullanılmamalıdır.

Doz Teklifi:

 12 yaşından büyük çocuklara ve erişkinlere günde 3-4 defa 2 Tablet verilir.Yaşlı hastalarda yetişkin dozunun yarısı önerilir.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın