Anasayfa » Nasıl Gidilir? » Mostar Köprüsü Nerede ve Nasıl Giderim?

Mostar Köprüsü Nerede ve Nasıl Giderim?

Mostar Köprüsüne Nasıl Giderim? Bosna Hersek ’te bir şehir olan ve tarihi Mostar köprüsü ile uslara kazınan Mostar kentine, Saray Bosna ’dan Nasıl Giderim, yol tarifi ve erişim alternatiflerini yazalım.

Mostar ’a Nasıl Giderim?

SarayBosna – Mostar Arası 110 kilometre Trafik yoğunluğuna göre takribî 2.5 saat devam ettir. Otobüsle

SarayBosna ’da başçarşıdan kalkan 1 ya da 3 nolu tramvaya binip Otobüs terminaline geliniz. Otobüs terminali Batı ve Doğu diye 2 kısımdan oluşmaktadır. Mostara giden otobüsler Batı terminalinden kalkmaktadır. Her gün 11 Otobüs seferi tertip edilmektedir ve ilk sefer sabah 06:00 ’da başlamaktadır. Son sefer ise 19:55 ’te bitmektedir.

Bilet fiyatları erişkinler için 8-11 Euro arası iken çocuklar için 2-5 Euro arası değişmektedir. Ayrıca otobüslerde ekstra 1 euro bagaj parası istenmektedir. Bagajınızı kucağınızda taşırsanız bu parayı vermezsiniz.

Trenle Saray Bosnadan Mostara her gün Tren seferlei yapılmaktadır. 721 ve 723 numaralı Talgo trenleri ile her gün karşılıklı gidip gelebilirsiniz.

Saraybosna ’dan Mostar ’a

İlk tren seferi: 07:10
İkinci tren seferi: 18:18

Mostar ’dan Saraybosna ’ya

İlk tren seferi: 07:06
İkinci tren seferi: 19:12

Tren fiyatı şahıs başı 12KM ’dir 6-7 Euro 2 KİLOMETRE ’de koltuk rezervasyon fiyatıdır. Gidiş – Dönüş alırsanız şayet yüzde 20 indirim yapılmaktadır.

İpucu: En hoş manzaraları izlemek istiyorsanız şayet Saraybosna ’dan Mostar ’a giderken trenin sol tarafında, Mostar ’dan Saraybosna ’ya giderken ise trenin sağ tarafında oturun. Uçakla Balaka Yok Yukarıyada yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen yanıtlayalım.

İçeriği Oyla

Yorum yapın