Anasayfa » Genel » Mustafa Uslu Kim? Yapımcılığını üstlendiği filmler hangileri?

Mustafa Uslu Kim? Yapımcılığını üstlendiği filmler hangileri?

“Bozkırın Tezenesi” olarak anılan ünlü ulus ozanı Neşet Ertaş, 25 Eylül 2012 tarihinde hayatını kaybetmişti. Ertaş’ın hayatını mevzu alan “Enteresan Bülbül Neşet Ertaş” filminin çekimleri ise daha evvelinde açılan dava ile ailesi tarafından durdurulmuştu.

‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’, ‘Ayla’, ‘Müslüm’, ‘Bergen’ gibi filmlerin imalcisi olan Mustafa Uslu, ailenin tüm itirazına ve hukuk gayretine karşın ısrarla Neşet Ertaş filminin çekimlerini bitirdi.

Mustafa Uslu Kim? Yapımcılığını üstlendiği filmler hangileri?

Mustafa Uslu Kim?

1962 senesinde Tokat’ın Zile ilçesinde dünyaya geldi. Askeri mektepten mezun olduktan sonra 8 sene Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde misyon yaptı. Mustafa Uslu; Ajda Pekkan, Serdar Ortaç, Burak Kut, Özcan Deniz, Sezen Aksu, Hande Yener, Bengü, Demet Akalın, Ferhat Göçer, Berksan Özer, Betül Demir, Gökhan Özen gibi bir hayli ünlü şarkıcının kliplerinde rejisörlük yaptı.

2000 senesinde Dijital Sanatlar Prodüksiyon işletmesini kurdu. Mustafa Uslu, aynı zamanda 18 salonu olan bir sinema firmacısıdır. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi‘nde 8 sene süresince bilirkişilik yaptı.

2017 senesinde Kore Savaşı’na giden Türk askerlerinin öyküsünden esinlenilen ‘Ayla’ filminin, 2018 senesinde arabesk şarkıcısı Müslüm Gürses’in hayat öyküsünün anlatıldığı ‘Müslüm’ filminin, 2019 senesinde İkinci Dünya Savaşı’nda rol alan İlyas Bazna’nın öyküsünün anlatıldığı ‘Çiçero’ filminin, 2019 senesinde ‘Türkish’i Dondurma’ filminin ve erişmen halterci Naim Süleymanoğlu’nun galibiyet öyküsünün anlatıldığı ‘Naim’ filminin üretimciliği üstlendi.

1999-2016 seneleri arasında mimar Öznur Dursun ile Evli kaldı. Bu Evliliğinden iki çocuğu bulunuyor. 2016 senesinde oyuncu Sinem Öztürk ile evlendi. Çift, 2019 senesinde dünyaya gelen ikiz bebeklerine ‘Mustafa’ ve ‘Kemal’ isimlerini verdi.

Mustafa Uslu Kim? Yapımcılığını üstlendiği filmler hangileri? - Resim : 2

Mustafa Uslu Filmleri

• Çiçero, Türk İşi Dondurma
• Ayla
• Müslüm
• Naim
• Sarıkamış Çocukları
• Hayati Risk
• Memlekette Demokrasi Var
• Bekar Bekir

5/5 - (2 Oy)

Yorum yapın