Anasayfa » İlaç Rehberi » Natisedine

Natisedine

Navelbine nedir ne için kullanılır, Navelbine nasıl kullanılır, Navelbine ’in saklanması, Navelbine ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Navelbine’in mümkün yan tesirler nelerdir.

Flakon IV

Vinorelbin bitartarat

Ambalaj:

 10 mg/1 mLx1 Flakon

: : 50 mg/5 mL x 1 flakon.

Endikasyon:

 Minik Hücreli olmayan akciğer kanseri veya metastatik meme kanserinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Hamilelerde,emziren annelerde ve ciddi hepatik yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 IV yoldan uygulanmalıdır.Hepatik noksanlık vaziyetinde doz eksiltilmelidir. İlacın tazyik sebebiyle fışkırması neticeyi göze kaçmasından sakınılmalıdır.Ciddi irritasyon ve kornea ülserasyonuna nedenolabilir. Şua bölgesine karaciğer dahilse, radyoterapiyle aynı zamanda uygulanmamalıdır.

Yan Tesirleri:

 Granülositopeni,orta şiddette kansızlık, periferik olarak genelde derin tendon reflekslerin ortadan kalkması, uzun süreli rehabilitasyon sonrası alt eklemlerde cılızlık,kabızlığa yol açan parezi,paralitik ileus, kabızlık, tekerrür oranı düşük bulantı ve kusma, bronkospazm, tedrici olarak hafif alopesi,çene sızıları gö-rülebilir. IV. enjeksiyon sırasında ilacın ekstravazasyonu,nekroza neden olan yerel tepkinlere yol açabilir.

Doz Teklifi:

 Monoterapide basmakalıp doz haftada bir uygulanan 25-30 mg/m2’dir. Kombine terapide, doz ve uygulama sıklığı takip edilecek protokole göre tanımlanır. Enjekte edilecek doz, enjeksiyon suyu içinde seyreltilerek 125 mL gibi, kısa müddette verilmelidir15-20 dakika. Belirtilen doz aşılmamalıdır.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın