Anasayfa » Genel » ODD açıkladı! Türkiye’de en çok satılan elektrikli otomobiller belli oldu!

ODD açıkladı! Türkiye’de en çok satılan elektrikli otomobiller belli oldu!

Otomotiv sektörüne yansıyan ve yanı gizeme sektörün kendi içerisinde de yaşanan bazı negatif büyümeler hem ikinci el hem de sıfır km taşıt satışlarını dolaysız olarak etkiledi. Artan maliyetler nedeni ile taşıt sahibi olma hayallerini hakikatleştirme mevzusunda kasvete düşen milyonlarca yurttaş, akaryakıt maliyetlerinin rekor seviyelere erişmesi sonucunda da köşeye sıkıştı.

Artan benzin ve mazot maliyetleri nedeni ile taşıt satın alma rotalarını daha çok elektrikli araba modellerine çeviren harcayıcılar, son yarıyıllarda arama motorlarında sıklık ile alakalı taşıt grubuna müteveccih denetlemelerde bulunmaya başladı. Bu noktada nisan ayı taşıt satışlarına ait bir araştırma yürüten Otomotiv Distribütörleri Derneği, paylaşmış olduğu bilgiler ile elektrikli araba modellerine müteveccih alakanın çoğalmış olduğunu gözler önüne serdi. Peki, 2023 senesinin ilk çeyreğinde Türkiye ’de en çok satılan elektrikli araba modelleri hangileri oldu? İşte detaylar…

TOGG DAHİL EDİLMEDİ!

ODD tarafından açıklanmış olan Ocak- Nisan 2023 yarıyılı elektrikli araba satışları listesine, Togg T10X satışlarının dahil edilmemiş olduğu belirtildi. Togg ’un 20 bin adet sattığını ancak ön sipariş usulü ile çalıştığı için listede yer almadığını ifade eden ODD, 2023 senesinin ilk çeyreğinde en çok satan elektrikli araba modellerini tek tek açıkladı.

2023 SENESİNİN EN ÇOK SATAN ELEKTRİKLİ ARABA MODELLERİ

ODD açıkladı! Türkiye'de en çok satılan elektrikli otomobiller belli oldu!

Türk kullanıcılarının elektrikli arabalara alışmaya başladığını ifade eden ODD, 2023 Ocak- Nisan yarıyılına ait yeni bir liste yayımladı. ODD tarafından yayımlanmış olan listede yer alan elektrikli arabalar ve ocak- nisan yarıyılında hakikatleştirilmiş olan satış rakamları şu biçimde sıralandı:

Renault ZOE: 926 adet Volvo XC40: 573 adet Skywell ET5: 312 adet MG ZS EV: 301 adet DFSK Seres 3: 238 adet Fiat 500 E: 219 adet Mercedes Benz EQE: 219 adet Opel Corsa E: 201 adet BMW iX: 199 adet Audi e- Tron: 190 adet
İçeriği Oyla

Yorum yapın