Anasayfa » Genel » Otomobil sahiplerine kötü haber kasko şirketlerinden geldi! Fiyat artışları yüzde 250’yi aştı!

Otomobil sahiplerine kötü haber kasko şirketlerinden geldi! Fiyat artışları yüzde 250’yi aştı!

Geçtiğimiz yıldan temmuz ayından bu yana kasko fiyatlarındaki artış yüzde 250’yi buldu. Otomobil yedek parça ve servis maliyetleriyle paralel olarak artan kasko primlerinin Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından trafik sigortası fiyatlarına getirilen yeni düzenlemeyle daha da yükselmesi bekleniyor.

BiFiyatla.com Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Duran, “Araç fiyatlarının son 10 yılın en yüksek rakamlarına ulaşması, kasko fiyatlarındaki artışta en büyük etken. Fiyatlardaki artışa rağmen doğru ek teminat seçimiyle uygun fiyatlı kasko yaptırılabilir” dedi. 

Düzenlemeye göre yüzde 2,25 oranında artırılan trafik sigortası primleri 1 Eylül’den itibaren aylık yüzde 4,75 oranında artacak. Araç sahipleri eylülde yüzde 20 ek zamla tanışacak. 

Kasko fiyatlarında geçen yıl temmuz ayından bu yana yüzde 250’nin üstünde bir artış yaşandığını belirten Mustafa Duran, “Araç fiyatlarının son 10 yılın en yüksek rakamlarına ulaşması, kasko fiyatlarındaki artışta en büyük etken. Araç sınıfları göz önüne alındığında kasko fiyatları şahıs otomobillerinde hasarsızlık indirimiyle birlikte bin 500 TL’den başlıyor. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın