Anasayfa » Genel » Özellikle bu ilçelerde ev ve otomobil alacak olanlar dikkat!

Özellikle bu ilçelerde ev ve otomobil alacak olanlar dikkat!

Son zamanlarda özellikle İstanbul’da Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenyurt bölgelerinde yeni bir dolandırıcılık türü türedi. Emlakçı kisvesi altında başkalarının lüks konutlarının fotoğraflarını kopyalayarak kendi açtıkları sitelerde fiyatların çok altına koyan bu kişiler, arayan kişileri ofislerine davet edip, evi kaçırmamaları için ya kapora talep ediyor ya da kaporanız yoksa 30-40 bin liralık senet imzalatıyorlar.

BENZER TUZAK OTOMOBİLDE DE VAR

Benzer tuzak otomobilde de var. Galericilere ait ya da sahibinden satışa çıkan lüks araçların fotoğrafları kopyalanıp, ruhsatlarında dijital oynama yapılıyor.

Daha sonra internette değerinden çok ucuza satışa çıkarılıyor. İlandaki numarayı arayanlardan kapora isteniyor. Tek seferde 50 bin lira kapora yollayan var. TOBB Otomotiv Ticaret Meclis Üyesi Fahrettin Batı, “Araç 2 gün ilanda kalsa, aracın gerçek değeri kadar kapora toplayıp kaçıyorlar” diye uyarıyor.

Sultangazi’de emlakçı Zafer Türk, otomobilini arka camına astığı ilanla satışa çıkardı. Alıcı çıkmasını beklerken, aracının 465 bin liraya bir internet sitesinde satışa çıktığını gördü. Düzce’de galerici Murat Açıkgöz’ün lüks otomobil ilanı dolandırıcıların hedefi oldu. Açıkgöz “50 bin lira kapora gönderen olmuş. Dükkana gelen, telefonla arayan çok mağdur var” dedi.

İçeriği Oyla

Yorum yapın