Anasayfa » Genel » Prof. Dr. Mete Gündoğan Kim? Kaç yaşında, nereli?

Prof. Dr. Mete Gündoğan Kim? Kaç yaşında, nereli?

Ekonomist Prof. Dr. Mete Gündoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında Saadet Partisi 8. Bayağı Büyük Kongresi’nde genel başkanlığa aday olduğunu takipçileriyle paylaştı.

30 Ekim’de bayağı büyük kurultayını yapacak olan Saadet Partisi‘nde mevcut genel başkan Temel Karamollaoğlu’na da rakip çıkmış oldu.

Mete Gündoğan Kim?

1963 senesinde Balıkesir ’in Dursunbey ilçesinde dünyaya gelen Mete Gündoğan, ilköğretim ve liseyi Ayvalık ilçesinde bitirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi ’nde Lisans çalışmasını tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi ’nde Yüksek Lisans çalışmasına başladı. Tez evresinde British Council ’den kazanmış olduğu bursu değerlendirmek üzere İngiltere ’ye gitti. Cranfield Teknoloji Enstitüsü ’nde İmal Sistemleri Mühendisliği alanında Yüksek Lisans 1990 çalışmalarını bitirdi.

Hekime ’sını 1995 yine İngiltere ’de, Cranfield Üniversitesi Sanayi ve İmal Sistemleri Mühendisliği alanında yaptı.

Doçentliğini 2000 senesinde aldı. Balıkesir Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi yarı zamanlı, Polis Yüksekokulu yarı zamanlı ve Beynelmilel Saraybosna Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi ’nde çalıştı.

Akademik çalışmalarının yanı gizeme Dr.Gündoğan, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Müesseseyi TÜBİTAK Araştırma ve Geliştirme Tasarılaması Müdürlüğü ’nde araştırma mühendisi ve bir zaman da müdür olarak vazife aldı.

Devlet Tasarılama Teşkilatı ’nda Devlet Planlama Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Sektörü uzmanı, Başbakanlık Başmüşavirliği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi ’nde müşavir vazifelerinde bulundu.

Ulusal Güvenlik Heyeti Genel Sekreterliği ’nde açılan 20nci Yarıyıl Kamu Diplomasisi Kursunu bitirdi. Muhtelif sanayi çalışmaları ve deneyimleri çerçevesinde, Akıncı F-16 Uçak Fabrikası ’nda TAI Nitelik Güvence Sistemleri Başmühendisi olarak çalıştı.

Avrupa Ford Motor Fabrikalarında Köln-Almanya, Genk-Belçika, Valencia-İspanya, Bordeaux-Fransa ve Dagenham-İngiltere “Bilgisayar Dayanaklı Bakım İdare Sistemi” projesinde mühendis olarak çalıştı.

Özel sektörde üst düzey idareyicilik ve danışmanlık da yapan Dr. Gündoğan, Balkanlarda ve ülkemizde özelleştirmeden alınan bir hayli fabrikanın devreye alınması projelerine reelleştirdi.

Evli ve dört çocuk babası olan Prof. Dr. Gündoğan İngilizce ve Fransızcanın yanısıra kısıtlı derecelerde Felemenkçe, Boşnakça ve Arapça öğrenmektedir.

Milletler arası ve ulusal düzeyde bir hayli yayını bulunan Prof. Dr. Mete Gündoğan ’ın akademik alaka alanları:

Sistem İncelemeyi ve Tasarımı, İmal Yönetimi Sistemleri, İmal Tasarılama ve Hakimiyeti, Teknoloji Yönetimi, Nitelik Güvenceyi, Toplam Nitelik Yönetimi, Bakım / Onarım Tasarılaması ve Yönetimi, Mühendislik Ekonomisi, Maliyet Tahlilleri ve Muhasebesi ve Ekonomi Mikro ve Makro ’dir.

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın