Anasayfa » Genel » Renault, 190 bin TL’ye sıfır araç mı satacak?

Renault, 190 bin TL’ye sıfır araç mı satacak?

Renault, Clio model sıfır otomobillerini 190 bin TL’ye satışa mı çıkaracak? 

Pandemi ve çip krizi sonrası en düşük özelliklere sahip araçların bile fiyatı 400 bin TL’ye dayandı. Alım gücünü zorlaştıran bu fiyatlar sonrası otomobil üreticileri harekete geçti. Bu kapsamda Renault, en ucuz otomobilini Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor. Peki Renault’un getireceği ucuz otomobilin fiyatı ne kadar olacak, özellikleri nasıl olacak? İşte detaylar…

Renault Clio 190 bin TL’ye mi satılacak?

Renault firması dünya genelinde pazarlama stratejilerinde bazı değişikliklere gidiyor. Özellikle Asya ülkelerinde daha çok varlık göstermek isteyen firma Renault Clio için ilginç bir karar aldı. Donanımı sıfırlayarak Renault Clio üretecek olan firma düşük fiyatla ucuz araba arayanların bu taleplerine yanıt verecek. İddia edilen fiyatın Türkiye’deki vergi ve ÖTV katılmış hesaplamasına göre ise Renault Clio 190 Bin TL’ye satılacak.

Bilinen tüm özellikler sıfırlanacak

İddialara göre ucuz fiyata satılacak olan Renault Clio’da şu anda bilinen tüm özellikler sıfırlanacak. Araçta otomatik herhangi bir özellik kalmayacak. Çevirmeli camlar, çubuklu aynalar yer alacağı iddia edilen araçta radyo da bulunmayacak. Sadece bir USB girişi yer alacak ve bu şekilde müzik dinlenebilecek.

Ucuz fiyata satılacak özel Renault Clio için bazı özellikle ise resmen insanları geçmişe götürecek. Bu aracın üretiminde eski bir motor tipi kullanılarak maliyet düşürülecek. Ayrıca araç içerisinde bulunan klima da kaldırılacak. Sadece eski model araçlarda olduğu gibi motorun havasını içeriye veren bir kalorifer sistemi bulunacak.

Modern teknolojiler yok, sadece uygun fiyatlı olacak

Modern teknolojilerin yer almayacağı Renault’un özel Clio modelinde tek cazip olan düşük fiyatı olacak.

İçeriği Oyla

Yorum yapın