Anasayfa » Genel » Rüyada Adem Aleyhisselam’ı görmek ne anlama gelir? Adem Aleyhisselam’ı görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada Adem Aleyhisselam’ı görmek ne anlama gelir? Adem Aleyhisselam’ı görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada Adem Aleyhisselam’ı görmek ne anlama gelir? Rüyada Hazreti Adem’e arkadaş olduğunu görmek tabirleride haberimizin içinde yer almaktadır. Rüyada Adem Aleyhisselam’ı görmenin İslami rüya tabirini sizler için araştırdık. Detaylar haberimizde…

Rüyada Adem Aleyhisselam'ı görmek ne anlama gelir? Adem Aleyhisselam'ı görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE ADEM ALEYHİSSELAM’I GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ..

İlk insan ve ilk peygamber Hazret-i Âdem’i kendi suretinde görmek, ilme ve fazilete delâlet eder. Rüyada Hazret-i Adem’e arkadaş olduğunu görmek, yüksek makamlara işarettir. Bu rüyayı gören zat eğer ålimse, bütün insanlar onun ilminden faydalanır Yine Hazret-i Adem’i görmek, hacca gitmeye, dost ve ahbaplarıyla bir araya gelmeye, bazen de neslinin çoğalmasına delâlet eder.

Nablûsî demiştir ki; Rüyada Adem Aleyhisselam’ı kestiğini görmek, sultana hiyanet, ana babaya ve öğretmene asi olmakla tâbir olunur. Bazı tâbirciler de şöyle demişlerdir: Rüyada Hazret-i Adem’i gören düşmanlarının sözüne aldanarak mağdur olur. Bir müddet sonra tekrar rahata kavuşur. Rüyada Hazret-i Ádem’in rengini kaçık olarak görmek, bir yerden bir yere hicret ile tâbir olunur. Kendisinin Adem olduğunu veya Âdem’e arkadaşlık ettiğini görmek, eğer ehilse melik olur.. Bazı kere de Hazret-i Adem’i görmek, rüya tâbircisi olmaya delâlet eder. Yine Hazret-i Ádem’i görmek, kalın elbiseye ve ağlamaya, uzak bir yere yolculuğa delâlet eder. Çünkü Adem Nebi, Cennetten çıkarılıp dünyaya gönderilmişti ve o zaman çok ağlamıştı.. Hazret-i Âdem’i çok iyi bir halde görmek, büyük hayra ve çok nimete işarettir. Yine Hazret-i Adem’i görmek, günaha, günahtan sonra tevbeye delálet eder. Çünkü ilk hata işleyen Âdem’di ve ilk tevbe eden de yine Adem’dir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın