Anasayfa » Genel » Rüyada alın görmek ne anlama gelir? Alın görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada alın görmek ne anlama gelir? Alın görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada alın görmek ne anlama gelir? Rüyanda alında kırık ve saire gibi kusurlar görmek, alında secde izi görmek, rüyada alında, ceviz badem yada ondan büyük veya küçük fazlalık görmek, alnının genişlediğini görmek, alnının rengini solmuş bir halde görmek, yüzü üzerinde parlayan bir çizgi olduğunu görmek, alın üzerinde rahmet ifade eden bir ayetin görülmesi, alında nur ve ışık parladığını görmek, alnının demir, bakır veya taştan olduğunu görmek, alnının siyahlanmış ve dağlanmış olduğunu görmek tabirleride haberimizde yer almaktadır. Detaylar haberimizde…

Rüyada alın görmek ne anlama gelir? Alın görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE ALIN GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ…

Bir kimsenin rüyada alın görmesi, insanlar arasında rütbe ve makamının yüksek olmasına, sözünün dinlenmesine delalet eder. Alında görülen kırık ve saire gibi kusurlar, bunun tam zıddı ile tabir olunur. 

Rüyada alında secde izi görmek, din ve takvaya, insanlar arasında şöhrete delalet eder. 

İbn-i Sirin (rh.a) demiştir ki; 

”-Alın ve yüz yüksek mertebedir çünkü secde mahalledir. Bazende evlada delalet eder”. 

Rüyada alında ceviz, badem yada ondan büyük veya küçük fazlalıık görmek, erkek çocuk ile tabir edilir. 

Kirmani şöyle diyor;

“- Rüyada alnının genişlediğini görmek, rızkın genişliğin mertebenin yüksekliğine işarettir. Alnının rengini solmuş bir halde görmek, borca girmeye delâlet eder. Yüzü üzerinde parlayan bir çizgi olduğunu görmek ise, hayır ve menfaat ve evlât ile tabir olunur.  Yine alın üzerinde rahmet ifade eden bir âyetin görülmesi, hayır ve şehadete delalet eder.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir: – Alin ve yüz rüyası yedi veche ile tâbir olunur:

a) Câh (makam, mansıb),

 b) Kadr,

c) Izz,

d) Ulvî yol,

e) Rizık,

f) Riyâset,

g) Cömertlik.

Rüyada alında nur ve ışık parladığını görmek, ilim ve din ile rızıklanmaya işarettir. Alnını parlak bir halde görmek, dinî itikadının sağlam ve güzel olduğuna delâlettir.

İmam Nablusi demiştir ki;

– Rüyada alnının demir, bakır ve taştan olduğunu görmek, polis ve şehrin idarecileri hakkında hayırdır. Bu rüya bunların haricindeki insanlar için, halkın nefretini kazanmalarına delalet eder. 

Bazı kerede alın görmek, seccade vs. gibi insanın üzerinde secde ettiği şeye işarettir. Rüyada alnının siyahlanmış ve dağlanmış olduğunu görmek, cimriliğe delalet eder. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın