Anasayfa » Genel » Rüyada altın görmek ne anlama gelir? Altın görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada altın görmek ne anlama gelir? Altın görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada altın görmek ne anlama kazanç? Rüyada altın bilezik taktığını görmek, altın külçesi görmek, kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görmek, elinde 5 adet altın olduğunu görmek, başörtü taç ve bunlara benzer nesnelerin altın sırma ile dokunmuş veya örülmüş olduğunu görmek, halis altın ve gümüşderi olan şeyi görmek, gözlerinin altın olduğunu görmek tabirleride haberimizde yer almaktadır.  Altın görmenin İslami rüya tabirini sizler için inceledik. Ayrıntılar haberimizde…

Rüyada altın görmek ne anlama gelir? Altın görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE ALTIN GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ…

Herkes iyice bilir ki altin dünya ziynetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu sebeple rüyada altın görmek, borca, gam ve efkâra alâmettir. Rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüya sahibinin eline geçecek bir servete delâlet eder. Rüyada altın külçesine rastgeldiğini görmek, elden çıkacak mülke işarettir. Yeniden altını külçe ettiğini görmek, şer ve helâk ile tâbir olunur. Rüyada kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görmek, devlet işlerinde yüksek derecelere nail olmaya delâlet eder.
Câfer-i Sâdık r.a. demiştir ki: Rüyada altın bilezik görmek beş biçimde tâbir olunur:

a Riyâset baş olma, reislik,

b Hikmet,

c Günah ve şike,

d Gam ve efkâr,

e Evlad ve kardeş…

İbn – i Sirin rh.a. demiştir ki : Rüyada elinde beş adet altın olduğunu görmek, ulus indinde makbul olacak işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, hoş bir ev ile tâbir olunur. Rüyada iki elinin birden altın olduğunu görmek, iş hususunda kasvete düşmeye işarettir. Değerli elbiselerden başörtüsü, taç ve bunlara benzer nesnelerin altın sırma ile dokunmuş veya örülmüş olduğunu görmek; bu elbiseyi giyenlerin Allahu Teálâ’ya yakınlıklarına delâlet eder. Yeniden rüyada halis altın ve gümüşderi olan şeyi görmek, ihlâsa, saf maksada, uyuşmaya ve Doğru lafa delâlet eder. Rüyada gözlerinin altın olduğunu görmek, âmâ olmaya işaret tir. Rüyada üzerinde, altın, gümüş, boncuk veya mücevherden gerdanlık olduğunu görmek, devlet hizmetinde yüksek makama gelmeye delâlet eder.

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın