Anasayfa » Genel » Rüyada asa görmek ne anlama gelir? Asa görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada asa görmek ne anlama gelir? Asa görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada asa görmek ne anlama kazanç? Rüyada elinde asa olduğunu görmek ve asanın elinde kırıldığını görmek, asa ile taşa vurduğunu görmek, elinde asanın yılan haline geldiğini görmek, elindeki değneğin uzadığını görmek tabirleride haberimizde yer almaktadır. Asa görmenin İslami rüya deyimini sizler için inceledik. Ayrıntılar haberimizde…

Rüyada asa görmek ne anlama gelir? Asa görmenin İslami rüya tabiri

İŞTE ASA GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA DEYİMİ…

Bir kimsenin rüyada asa görmesi, gururlu, kudretli, güçlü ve insanlara destek eden bir birey ile deyim olunur. Rüyada elinde asa olduğunu görmek, gururlu, kudretli, ulusa destek eden birinden destek arzında bulunmaya işarettir. Rüyada asanın elinde kırıldığını görmek, bulunduğu makamdan azledileceğine, ticaret ehli ise ziyana uğrayacağına delalet eder. Rüyada asa haline geldiğini görmek, vefat ile deyim olunur. Rüyada asa ile taşa vurduğunu görmek, zengin olmaya delalet eder.

İbn-i Sirin rh.a demiştir ki; 

Rüyada değnek veya baston görmek, kadr ve bedeli yüksek bir zata delalet eder. Keza rüyada bir değneye yada bir bastona sabrettiğini görmek, kadr ve bedeli yüce bir kişinin himmetiyle murada ermeye deyim olunur. Elindeki asanın yılan olduğunu görmek, arkadaşın düşman olduğuna işarettir. Kirmani demiştir ki; Elindeki değneğin uzadığını gören, muradın nail olur. Kısaldığını görende kastına eremez. Bazı defada asa görmek, imdat ve desteğe kastın hasıl olacağına işarettir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın