Anasayfa » Genel » Rüyada aslan görmek ne anlama gelir? Aslan görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada aslan görmek ne anlama gelir? Aslan görmenin İslami rüya tabiri

Rüyada aslan görmek ne anlama kazanç? Gördüğü rüyaların tabirlerini merak edenler arama motorlarında araştırma yapmaya devam ediyor. Rüyada aslan görmenin İslami rüya tabirini sizler için inceledik. Ayrıntılar haberimizde…

Rüyada aslan görmek ne anlama gelir? Aslan görmenin İslami rüya tabiri

ASLAN GÖRMENİN İSLAMİ RÜYA TABİRİ…

Bir kimsenin rüyada aslan görmesi, gaddar, şiddetli ve cebbar bir hükümdara, bazı kere de vefata işarettir. Aslan görmek, hastanın şifa bulmasına da delâlet eder. Rüyada dişi aslan görmek, şerli, gaddar ve çocuğu üzerine galip bir bayana işarettir. Ayrıca aslan görmek, cahile, kibre, kendini beğenmeye, günaha ve nazlanmaya da delâlet eder İbn-i Sirin rh.a demiştir ki : Rüyada aslan görmek, çetin ve güçlü bir düşmana delâlet eder. Rüyada aslan yavrusu görmek bir oğla işarettir. Aslanın evine girdiğini görmek, hayra, saltanata, uzun ömre ve bol rızka delâlet eder. Rüyada aslan etini yediğini görmek, devlet tarafından gelecek bir ödüle veya paraya delâlet eder. Keza rüyada aslan başı yediğini görmek, büyük saltanata ve çok mülke işarettir. Ebu Saidu’l-Vaaz demiştir ki: Rüyada azgın bir aslanın milletin yolunu kestiğini görmek, hükümdarların azabına delálet eder. Bir aslanın kendini kovaladığını görmek, hükûmetten bir fobiye uğramağa, şayet kurtulur ise, bu fobiden halâsa, kurtulamayıp arslanın pençesine düşerse, büyük bir hasara uğramaya delâlet eder. Cafer-i Sâdık r.a. demiştir ki: Rüyada aslan görmek üç biçimde tâbir olunur:
aSultan
bCesur ve şeci adam,
cGüçlü ve amansız düşman
Rüyada yırtıcı hayvanın, hastası bulunan bir eve girdiğini görmek, hastanın ecelinin geldiğine işarettir. Rüyasında aslanın teninden yahut kılından bir şey aldığını görmek, ele geçecek düşman mülküne delálet eder. Çok kere de bu, servet mülküne işarettir. Rüyada bir arslanın camiye girip minbere çıktığını görmek, insanlara zulmedecek, fobi ve korku saçacak bir hükümdara delâlet eder. Rüyada iki aslanı birbiri ile savaşır görmek, harbe; arslana bindiğini görmek, büyük bir düşmana muzaffer olmağa delâlet eder.

 

 

 

 

İçeriği Oyla

Yorum yapın