Anasayfa » Genel » Serçenin Gözyaşı filminin konusu ne, nerede çekildi? Serçenin Gözyaşı oyuncuları kimler?

Serçenin Gözyaşı filminin konusu ne, nerede çekildi? Serçenin Gözyaşı oyuncuları kimler?

“Serçenin Gözyaşı,” yalnızca bir sinema üretimi olmanın ötesinde, kadına şiddet ve cemiyetsel cinsiyet denksizliği gibi ehemmiyetli mevzulara dikkat toplamayı kastediyor. Filmin psikolojik danışmanlığı ise Uzman Psikolog Yelda Başaran tarafından sağlandı. Yeni çıkacak filmin mevzusu ve oyuncularının kimler olduğu merak edilmeye başlandı. Peki, Serçenin Gözyaşı mevzusu ne? Serçenin Gözyaşı oyuncuları kimler? Serçenin Gözyaşı nerede çekildi? Ayrıntılar haberimizde…

Serçenin Gözyaşı filminin konusu ne, nerede çekildi? Serçenin Gözyaşı oyuncuları kimler?

Serçenin Gözyaşı filminin mevzusu ne?

“Serçenin Gözyaşı,” kadına müteveccih şiddetin, tacizin, önyargıların ve cemiyet dışına itmenin kadınların yaşamlarına nasıl hasar verdiğini anlatan etkileyici bir öyküyü işliyor. Baş kişilik Emine, kocası Mesut tarafından şiddete maruz kalan ve bir gece yaşadığı korku verici bir vaka neticesinde yaşamı alt üst olan bir kadındır. Kocasının şiddetine karşı dayanmaya çalışırken onu yaralayan Emine’nin avukatlığını, kadınların davalarına önemseyen ve bu alandaki zaferli projeleriyle tanınmış olan Ayten Çetiner üstlenir. Bu iletişim, geçmiş ve gelecek arasında bir ayna vazifeyi görerek ehemmiyetli bir temas sunar.

Serçenin Gözyaşı filminin rejisörü kim?

Film, mükâfatlı rejisör Aysun Akyüz Mehdiabbas tarafına idareniyor. Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın kabiliyetleriyle birleşen film, kadın oyuncuların yanı gizeme Zeynep Alasya tarafından hazırlanan müziklerle de öne çıkıyor. Ayrıca, filmde kamera artta yer alan onlarca kadın çalışanın işbirliği, Türk Sinema Tarihi’nde ehemmiyetli bir km taşı oluşturacak.

Serçenin Gözyaşı oyuncuları kimler?

Ezgi Şenler Tamer Karadağlı Uğur Güneş Yeşim Salkım Bilge Şen Soydan Soydaş Kubilay Penbeklioğlu Ahmet Sarsılmaz Yağızkan Dikmen Evren Erler

 

Serçenin Gözyaşı nerede çekildi?

Film, Çanakkale ve İstanbul gibi muhteşem mekanlarda çekildi ve müzikler, akılda oyuncu Zeki Alasya’nın müzisyen kızı Zeynep Alasya tarafından bestelendi. Bu müzikler, sanat dünyasının tanıdık bir adı tarafından oluşturuldu ve filme ehemmiyetli bir atmosfer kattı.

Serçenin Gözyaşı ne zaman vizyona girecek?

“Serçenin Gözyaşı,” 20 Ekim 2023’te sinemalarda seyirciyle buluşacak ve kadına müteveccih şiddetle çabada ehemmiyetli bir ses olmayı amaçlıyor.

İçeriği Oyla

Yorum yapın