Anasayfa » Genel » Sipariş sayısı 180 bine yaklaştı! TOGG’un ön sipariş sahipleri yarın noter huzurunda Doğruleşecek

Sipariş sayısı 180 bine yaklaştı! TOGG’un ön sipariş sahipleri yarın noter huzurunda Doğruleşecek

Yerli araba Togg’un ön sipariş süreci 27 Mart Pazartesi günü saat 22.00 ’da sona erdi.

Sipariş sayısı 180 bine yaklaştı! TOGG'un ön sipariş sahipleri yarın noter huzurunda Doğruleşecek

Togg için ön sipariş rakamı 177 bin 467 oldu. Yerli arabayı satın almaya öncelik kazananlar kura usulü ile belirli olacak. Yoğun alaka sebebiyle teslim edilecek vasıta rakamında çoğalış kararı alınmış10 binden 20 bine çıkarıldı, kura tarihi ise 1 gün uzatılmıştı. Müracaat süreci ardından TOGG kura neticeleri için geri sayım başladı.

Peki, Togg kura çekilişi ne zaman, nasıl yapılacak?

Türkiye’nin yerli elektrikli vasıtayı TOGG ön sipariş müracaatları 16-27 Mart tarihleri arasında alındı. Tanımlanan tarih aralığında ön ödeme kıymetini yatıran vatandaşların ön siparişleri kabul edilecek ve çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak.

TOGG’UN KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Togg resmi Twitter sayfasından yapılan bilgilendirmeye göre kura çekimi 29 Mart’ta yapılacak. Ön sipariş sahipleri noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemiyle belirli olacak. Çekilişe katılacak kullanıcıların sıralı listesi çekiliş evvelinde Togg tarafından yayınlanacak.

Teslimat tarihi tanımlanırken seçilen versiyonun takribî teslimat yarıyılı ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak.

TESLİMAT NE ZAMAN YAPILACAK?

2023 senesinde seri yapıma geçen Togg’un ilk teslimleri nisan ayında yapılacak. Bu atak, Türk otomotiv sektörü için yeni bir yarıyılın başlangıcı olarak görülüyor.

YEDEK LİSTEDE 20 BİN BİREY VAR

Togg ayrıca kaderli 20 bin kullanıcının yanı gizeme 20 bin birey için de yedek liste oluşturacak.

2023 seneyi için tasarlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde, yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak. Ancak, 2023 seneyi teslimatları için yedek listeden hakikat listeye geçemeyenler 2024 seneyi ocak ayı haysiyetiyle tanımlanacak yeni koli ve yapılandırma alternatifleriyle T10X sipariş edebilecek.

Bu siparişi verenler, 2024 seneyi haziran ayına kadar rastgele bir çekilişe girmeden uslu makinelerini teslim alabilecek. Hakikat ve yedek listede yer alamayan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler ise hesaplarına iade edilecek.

TOGG’UN CEO’SU GÜRCAN KARAKAŞ’TAN DİKKAT TOPLAYAN PAYLAŞIM

Togg Üst İdareyicisi CEO Gürcan Karakaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, T10X’e gösterilen alakaya teşekkür ederek, satış adetlerinin ne kadar vakitte hakikatleştiğine ait bilgi verdi.

Karakaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şunları aktardı:

“100 T10X: 12 dakika, 1.000 T10X: 41 dakika, 7.734 T10X: 4 saatte, 22.150 T10X: 24 saate, 41.000 T10X: 3 günde, 100.000 T10X: 7 günde, 177.467 T10X: kapanışta. İçten teşekkürlerimizle. Mobiliteyi yine tanımlıyoruz.”

Karakaş’ın paylaşımına çok rakamda kullanıcının, daha fazla yapım yapılması istikametinde yorumlar yazdığı görüldü.

İçeriği Oyla

Yorum yapın