Sokol

Suprecur Pro İnjectione nedir ne için kullanılır, Suprecur Pro İnjectione nasıl kullanılır, Suprecur Pro İnjectione ’in saklanması, Suprecur Pro İnjectione ’i kullanmadan evvel dikkat edilmesi gerekenler, Suprecur Pro İnjectione’in muhtemel yan tesirler nelerdir.

Nazal Sprey

Buserelin asetat 0.15 mg/doz

Ambalaj:

 1 adet dozaj pompası ve 10 mL sulu çözelti kapsayan flakon.

Endikasyon:

 Primer Cerrahi teşebbüsü gerektirmiyorsa endometrioziste; ovulasyon indüksiyonu hazırlıkta, gonadotropin uygulamasına takviyeci olarak hipofizde sensitizasyonu da kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Buserelin Karşı fazla duyarlılık vaziyetinde ve muayenehane olarak değerlendirilmemiş vajinal kanamalarda kontrendikedir. Hamilelik müddetince kullanılmamalıdır.Buserelin minik ölçülerde anne sütüne geçer; emziren annelerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:

 Kan tazyikinin çoğalma tehlikesinden dolayı hipertansif hastalarda, kan tazyiki kumpaslı olarak izlenmelidir. Metabolik Hakimiyetin bozulabileceği göz önünde yakalanmalı ve diyabetik hastalarda,kan şekeri seviyeyi kumpaslı olarak hakimiyet edilmelidir. Bazı advers tesirler örn. baş dönmesi, konsantrasyon ve tepkin marifeti etkileyebileceği den, taşıt veya makine kullanan hastalar uyarılmalıdır.

Yan Tesirleri:

 Östrojen İnhibisyonunun göstergesi olarak, çoğu hastada, genellikle rehabilitasyonun ilk haftalarında menstrüasyonu taklit eden bir uterin kanama olur.Ayrıca sıcak basması, fazla terleme, vajinada kuruluk, cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel isteğin eksilmesi ve birkaç aylık buserelin rehabilitasyonundan sonra kemik yoğunluğunun eksilmesi gibi menopoz eşi semptomlar olabilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Buserelin İle rehabilitasyon süresince, antidiyabetik casusların tesiri azalabilir.Cinsiyet hormonlarıyla beraber kullanımı sırasında, dozaj, rehabilitasyonun galibiyetini etkilemeyeceği nden emin olunacak biçimde seçilmelidir.

Doz Teklifi:

 Endometrioziste günlük doz 0.9 mg’dir her bir burun deliğine günde 3 kere 1 sprey dozu. Rehabilitasyon süresi genellikle 6 aydır bu zaman 9 ayı geçmemelidir. Ovulasyon indüksiyonuna takviyeci olarak, günlük başlangıç dozu 0.6 mg olup, 0.15 mg’lik 4 denk doza ayrılınarak kurnaz olunan saatlerde uygulanır. Bazı hastalarda 1.2 mg/gün’eher biri 0.15 mg olan 8 sprey dozu varan daha yüksek dozlara gereksinimduyulabilir.

İçeriği Oyla

Yorum yapın