Anasayfa » Genel » Super Mario Kardeşler beyaz perdeye damgasını vurdu: 5 günde milyon dolarlık rekor hasılat!

Super Mario Kardeşler beyaz perdeye damgasını vurdu: 5 günde milyon dolarlık rekor hasılat!

Sosyal medyanın henüz büyümemiş, internetin bile henüz rakamlı konutta olduğu zamanlarda hem büyükler hem de minikler atari oyunları ile neşeli zamanlar geçirirlerdi. Ailece de oynanabilecek reyin kasetlerine sahip olması sayesinde 90 ’lı senelerin en çok seçim edilen sitemlerinden olan atari, bugün gelişmiş versiyonları ile piyasada varlığını gözetmeye devam ediyor.

Günümüze kadar gelen pek çok atari oyunu vardır. Bu oyunların başında ise Super Mario kazanç. Değişik versiyonları ile milyonlarca oyuncunun bırakılmazları arasında yer alan reyin, geçtiğimiz yarıyıllarda da beyaz perdede bir aile filmine mevzu olarak izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Bugün ise filmin ikinci versiyonu olan Super Mario Kardeşler ile alakalı yeni bir bilgi geldi. Yakın tarihte vizyona giren aile filminin, rekor bir hasılata imza atmış olduğu bilindi.

5 GÜNDE ŞAŞIRTAN HASILAT!

Super Mario Kardeşler beyaz perdeye damgasını vurdu: 5 günde milyon dolarlık rekor hasılat!

Nintendo Cümbüş Sistemi ’nin video oyunu Super Mario ’nun ikinci versiyonu olan aile filmi Super Mario Kardeşler, gösterime girdi. Filmin, ilk 5 gününde dünya çapında 377 milyon dolarlık hasılata erişmiş olduğu bildirildi. Böylece Super Mario Kardeşler, 358 milyon dolar ile dorukta yer alan Karlar Ülkesi 2 ’nin yerini almış oldu.

TENKİTLER GECİKMEDİ!

Super Mario Kardeşler filminin yeni bir rekora imza atmış olması Nintendo Cümbüş Sistemini coştururken filme müteveccih tenkitler de gelmeye başladı. New York Post ’tan Johnny Oleksinski, Super Mario Kardeşler filmi için şöyle bir tenkitte bulundu: “Bizlere ürün satabilmek ismine bir başka ruhsuz numara daha.”

Guardian Gazetesi ’nden Peter Bradshaw ise filmin sıkıcı ve her anlamda dümdüz olduğunu ifade etti.  Ayrıca Bob Hoskins ’in başrolünde yer aldığı meşhur orijinal uyarlamaya da atıfta bulunmadan edemeyen Bradshaw 1993 ’teki versiyonun da bir hayal kırıklı olduğunu andırdırdı. Bradshaw 2023 versiyonunun 1993 versiyonunu çoğalamayacak bir hayal kırıklığına sahip olduğunu da vurguladı.

İçeriği Oyla

Yorum yapın