Anasayfa » Genel » Tesla’dan sonra Ford da indirime gitti! Elektrikli otomobilinin yeni fiyatını duyurdu!

Tesla’dan sonra Ford da indirime gitti! Elektrikli otomobilinin yeni fiyatını duyurdu!

Mazot maliyetlerinin çoğalması, benzinli ve dizel vasıtaların etrafa verdikleri hasarların önüne geçilmek istenmesi, yaşanan tedarik problemleri ve daha pek çok ek etmenin tesiri ile son yarıyıllarda pazar paylarını artırmayı başaran elektrikli arabalar, harcayıcılar tarafından yakın takip altına alındı. Uygun maliyetli elektrikli araba arayışı içerisinde olan harcayıcılar artan maliyetlerden şikayet etmeye devam ederlerken geçtiğimiz ay satışa çıkmış olan yerli ve doğuştan elektrikli araba Togg T10X ’in rekabetçi maliyeti sektörü karıştırdı.

Düşük erimli versiyonu 953 bin TL ’den satışa sunulmuş olan yerli Togg ’un ardından araba devlerinden arka arkaya indirim haberleri gelmeye başladı. Elektrikli araba sektörünün önde gelen adlarından olan Tesla ’nın maliyet farklılığı açıklamasının ardından bir öbür Amerikan şirket Ford ’dan da karşı hamle geldi. Araba üretici şirket, elektrikli arabayı için tanımlamış olduğu indirimli maliyetlere ait resmi bir açıklamada bulundu.

MALİYET FARKLILIĞINI DUYURDU!

Tesla'dan sonra Ford da indirime gitti! Elektrikli otomobilinin yeni fiyatını duyurdu!

Elektrikli araba sektörünün devlerinden olan Tesla ’nın indirim açıklamasının ardından Ford da harekete geçti. Pazarda rekabet edebilmek ismine Mustang Mach- E modeli için indirime gittiğini belirten Amerikan şirket, detayları aktardı.

Elektrikli arabayı Mustang Mach- E için maliyet farklılığına giden Ford, taşıtın teçhizatsal özelliklerine bağlı olarak 3 bin ila 4 bin dolar arasında bir indirim kararına imza atmış olduğunu bildirdi. Böylece Mustang Mach- E Premium versiyonun maliyeti 50 bin 995 dolardan 46 bin 995 dolara düşmüş oldu.

SATIŞLARI GERİLEDİ!

Elektrikli araba piyasasında rekabet edebilmek ismine indirim kararı alana Ford ’un 2023 senesinde elektrikli araba alanında hasar etmiş olduğu bilindi. Yeni senenin ilk çeyreğinde cirosunu yüzde 20 oranında artırmış olan Ford ’un, Mustang Mach- E modelinin satışlarında yüzde 20 ’lik kayıp yaşamış olduğu bildirildi. 

İçeriği Oyla

Yorum yapın