Anasayfa » Genel » TOGG 29 Ekim ’de üretime geçiyor! Satış tarihi açıklandı! TOGG ne zaman satılmaya başlanacak?

TOGG 29 Ekim ’de üretime geçiyor! Satış tarihi açıklandı! TOGG ne zaman satılmaya başlanacak?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi’nin GUHEM bahçesinde tertip edilen faallikte yaptığı konuşmada, bu yıl 100’üncü sene dönümü olan ve Türk ulusunun küllerinden yine doğuşunun epopeyi olan Zafer Bayramı vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah dostlarını, tüm şehitleri ve gazileri rahmetle minnetle hürmetle yad ettiğini söyledi.

Bu özel günde kendisine Bursa Şehri Hizmet Nişanı evrakının ibraz edilmesinden onur dinlediğini belirten Hisarcıklıoğlu, “Ömrüm süresince bunun bahtiyarlığını yaşayacağım. Bursa tarımıyla, sanayisiyle, teşebbüsçüleriyle, Türkiye’nin göz bebeği haline gelmiş, adı marka olmuş, hepimizin iftihar dinlediği bizlere Osman Gazi’nin itimadı bir şehir.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, ekonomiye değer katan Bursa’nın tüccar ve sanayicilerle Türkiye için her zaman değer üreten yapıda bir şehir olduğunu vurgulayarak, “Anadolu’nun sanayileşmesi Bursa’da başlamış. Türkiye’nin ilk organize sanayi bölgesi 1960’lı senelerde Bursa TSO’nun liderliğinde yaşama geçmiş. Bugün de kaliteli insan kaynağı, AR-GE ve inovasyon odaklı yüksek katma değere sahip imali, lojistik olanakları, ileri teknolojiye dayalı tarım ve ayrıntılı ihracat yapısıyla ülkemiz ekonomisinin lokomotifi haline gelmiştir Bursa.” diye konuştu.

TOGG 29 EKİM ’DE RESMEN YAPIMA GEÇİYOR

Bursa’nın otomotiv, makine, tekstil başta olmak üzere pek çok sektörde Türkiye’nin yapım merkezi olduğunu andırdıran Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

“Tüm bunların bir neticeyi olarak 60 sene evvel yarım kalan bir düşümüz vardı. Yerli ve ulusal bir araba üretme düşümüzü de Bursa’da reelleştiriyoruz…

İçeriği Oyla

Yorum yapın